НОВИНИ

Луганський поет: Радянські символи є троянським конем, бо за ними стоїть колонізаторська Москва

Населення Донбасу – різнорідне, але так чи інакше піддане інформаційній пропаганді зі сторони Росії. Таку думку висловив у інтерв'ю "Українському тижню" поет Василь Голобородько.

Голобородько зазначив, що населення Донбасу дуже різне, але скрізь позначилася русифікація.

"Якщо говорити власне про Донбас, де переважають шахтарські поселення та наші традиційні села, то ситуація така: села довший час залишались україномовними, й неповну середню освіту можна було здобути в українській школі, а в гірницьких «посьолках» викладали російською. Щоб навчатися в старших класах, доводилося виїжджати із села. Я свого часу два роки ходив до російськомовної школи за сім кілометрів. А якщо говорити загалом про Донецьку й Луганську області, то не всі ці території такі самі, як Донбас. Там, де переважають сільські райони, населення досі здебільшого україномовне. Як, приміром, на Луганщині на північ від Дінця й у степовій частині Донеччини, ближче до Азовського моря. Проте й на цих територіях відбувалася постійна русифікація", – зазначив поет.

На його думку, за роки незалежності люди так і не вийшли з-під впливу російських символів.

"Відповідно за втратою мови була втрата відчуття, що людина – українець і живе на своїй землі. Україна залишалася суто адміністративним елементом. Влада за 23 роки незалежності нічого не зробила, щоб змінити цю ситуацію. Інформаційне поле там досі російсько-радянське. Люди так і не вийшли із середовища СРСР, їм постійно про нього нагадували – фільмами на обласному телебаченні, символами й пам’ятниками, топонімікою. Вважаю радянські символи троянським конем, бо за ними стоїть імперська, колонізаторська, русифікаторська Москва", – наголосив він.

Детальніше про це читайте у інтерв'ю з Василем Голобородьком у №31 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.