НОВИНИ

Юрій Макаров: Києву потрібна мода, за якою непристойно пересуватися гігантськими джипами на одного пасажира

Українскій столиці потрібно запозичити новинки урбаністичної моди. Про це в черговому числі «Українського тижня» пише публіцист Юрій Макаров.

"Потрібно запозичити новинки урбаністичної моди: громадські центри й зелені зони, велосипедні доріжки, перехоплюючі паркінги – тим більше що це ноу-хау нічого не коштує, нинішні політики й чиновники не так рідко відвідують Лондон і Варшаву. Слід створити, перепрошую, нову моду на Київ: де непристойно пересуватися гігантськими джипами на одного пасажира, а заведено їздити метро, не модно бути демонстративним хамом, а модно... ну, гаразд, хай буде... демократичним хіпстером!", - пише Макаров.

На його думку, мають бути розроблені програми ревалоризації (себто відновлення вартості) занедбаних районів, зокрема з поверненням до ідеї реконструкції старих панельних багатоповерхівок під сучасні запити.

"Варто радикальніше просувати проекти винесення центрів бізнесової активності за межі історичного середмістя – такі спроби декларувалися не раз, але щоразу гальмувалися через звичні перешкоди старої мафіозної держави", - заявляє Макаров.

На його погляд, треба наполегливо, згори впроваджувати досвід приватних самоврядних товариств на заміну громіздкій і зажерливій системі керування комунальним господарством (ЖЕКів).

Детальніше про це читайте у статті Юрія Макарова «Київ у фокусі» у «Українському тижні» №29.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.