НОВИНИ

Британський експерт:«Південний потік» не буде побудований

Західні партнери Росії ризикують, зв'язуючись із "Південним потоком". Таку думку в інтерв'ю для "Українського тижня" висловив фахівець з антимонопольного права, професор університету Сіті у Лондоні Алан Райлі.

«Південний потік» не буде побудовано. По суті, американський уряд наклав широкий спектр санкцій на громадян та підприємства РФ, і деякі з них пов’язані із проектом «Південного потоку». Тож я не бачу, як він може дістати західне фінансування й партнерство. Певен, що люди так чи так продовжуватимуть це обговорення, але правда полягає в тому, що «Південний потік» тепер мертвий проект", – зазначив експерт. 

"Наприклад, якщо ви є іноземним банком або західною компанією і перебуваєте у списку на Нью-Йоркській фондовій біржі, для вас було б надзвичайно небезпечно зв’язуватися з «Південним потоком». Ризик у тому, що або вже наявні, або потенційні санкції спричиняться до візиту представників Комісії із цінних паперів і бірж та міністерства юстиції. Гадаю, що ніхто не хотів би втягувати себе в розслідування за участю цих установ із перспективою серйозних цивільних або навіть кримінальних санкцій", – пояснив свою позицію Райлі. 

"Є ще інше питання (яке може тільки погіршити ситуацію з «Південним потоком»): у російській блогосфері точиться дискусія про можливу побудову Москвою трубопроводу через Крим. А прокладання газогону через незаконно окуповану територію робить його існування неможливим і поготів. Ніхто не може бути залучений до цього. Україна, ймовірно, матиме нагоду заарештувати весь газ, який через нього постачатимуть", – наголосив фахівець.

"Я був на дискусії із приводу будівництва «Південного потоку» минулого тижня у Відні. Є дуже багато розмов, що «Австрія підтримує, Угорщина підтримує, Сербія підтримує». Але як ви можете побудувати його, якщо у вас немає повного спектру держав? А ще може бути, що, поки американці тиснутимуть на Болгарію, інші країни, користуючись цим, на словах підтримуватимуть спорудження трубопроводу, однак нічого не будуватимуть", – резюмував він.

 Детальніше читайте у матеріалі "Алан Райлі: Україна має достатній потенціал, щоб перетворитися на центр торгівлі газом для всієї Центрально-Східної Європи"у №28 "Українського тижня"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.