НОВИНИ

Екс-командувача МВС Угорщини засудили за придушення антирадянського повстання і розстріли

У Будапешті суд визнав винним у військових злочинах колишнього високопоставленого діяча Комуністичної партії Угорщини, 92-річного Белу Біску.

У 1956 році і пізніше він репресував учасників антирадянського повстання.

Біску брав участь у придушенні антирадянського повстання в 1956 році.

Суд покарав його 5,5 роками ув'язнення за участь у розстрілах мирних жителів під час протестів у Будапешті та інших регіонах країни в грудні 1956-го.

Бела Біску займав пост міністра внутрішніх справ Угорщини з 1956 по 1961 рік.

Адвокат закликав суд винести виправдувальний вирок через відсутність складу злочину і відсутність доказів. Він також заявив, що справа проти Біску, заведена через 20 років після розпаду радянського блоку, є політично мотивованою.

Це перший судовий процес в Угорщині проти колишнього високопоставленого комуніста. Проведення суду уможливив закон 2011 року, який відкрив шлях до оцінки злочинів, скоєних у часи соціалістичної Угорщини.

Як відомо, Біску було заарештовано у вересні 2012 року. До того почесний пенсіонер жив у престижному районі Будапешту, отримуючи 1200 доларів пенсії.

Антирадянське повстання в Угорщині розпочалося в жовтні 1956 року внаслідок незадоволення громадян політикою cталіністських керівників єдиної тодішньої легальної партії - Угорської партії трудящих (УПТ).