НОВИНИ

Німецька преса: хто відповідальний за заручників у Слов’янську?

Майже одразу після захоплення у заручники спостерігачів місії ОБСЄ у Слов’янську німецькі політики та преса розпочали дискусію про те, хто має відповідати за те, що четверо німців опинилося в руках у злочинців.

За повідомленням німецької газети Tageszeitung, ще у п’ятницю ввечері одразу ж після захоплення офіцерів-спостерігачів ОБСЄ, організація не хотіла нічого з цим робити. «Віце-президент центру попередження кризи ОБСЄ Клаус Нойкірх повідомив в ефірі австрійського телебачення, що команда не є групою ОБСЄ, а «за двосторонньою домовленістю діє в Україні за документом ОБСЄ», - пише видання і зазначає, що відповідальним за це є центр верифікації Бундесверу. Попри те, зараз ОБСЄ працює на всіх рівнях у цій справі.

Як пояснила у коментарі Тиждень.ua речниця секретаріату ОБСЄ Кейті Бартон, німецькі офіцери, які стали, разом із іншими представниками місії із Чехії, Швеції (вже вдалося звільнити), Данії та Польщі, заручниками сепаратистів у Слов’янську, є під відповідальністю Німеччини, проте вони діяли за спільним документом ОБСЄ (Мається на увазі Віденська угода 2011 року).

Зважаючи на цю складну ситуацію і вибори до Європарламенту, до яких залишилося вже мало часу німецькі політики розпочали дискусію щодо того, хто відповідальний за німецьких офіцерів, до чого це може призвести та як поводити себе з Росією.

Зокрема, лідер німецьких «Вільних демократів» на виборах до Європарламенту Граф Александр Ламсдорф вчора в ранковому ефірі на ZDF заявив, що відповідальність за цих заручників лежить в першу чергу на сепаратистах, в другу – на Росії, і в третю – на німецькому уряді. Проте так, чи інакше німецька влада, на його думку, має зараз застосувати усі свої канали, аби визволити затриманих. Ламсдорф також наголосив на посиленні санкцій.

В той же час речник з питань оборони партії «Лівих» у Бундестазі Александр Ной, що Німеччина через участь у військовій місії поставила під загрозу цивільну місію ОБСЄ в Україні. Проте у коментарі Тиждень.ua речниця секретаріату ОБСЄ спростувала таке припущення. На запитання видання щодо того, чи захоплення спостерігачів ОБСЄ у заручники у Слов’янську будь-яким чином впливає на розвиток місії ОБСЄ в Україні, вона відповіла, що наразі є достатньо роботи, тому ця ситуація не ставить під загрозу діяльність місії.

За словами речниці також ОБСЄ зараз не коментує ситуацію зі звільненням військових спостерігачів, аби не нашкодити справі

Спеціальна ж спостережна місія в Україні на цей час налічує 122 спостерігачі.