НОВИНИ

Суд скасував дозвіл на реконструкцію Гостинного двору

Київський апеляційний адміністративний суд скасував дозвіл на реконструкцію Гостинного двору. Суд частково задовольнив апеляційну скаргу громадського активіста Ігоря Луценка.

Відтепер будь-які будівельні роботи на території пам’ятки архітектури є незаконними, розповіли представники позивача в суді. За словами адвоката Юлії Науменко, припинити роботи в Гостинному дворі може як виконавча служба, так і громадськість.

«Вже завтра або навіть сьогодні ввечері громадськість може прийти до будівлі з рішенням суду, яке набрало законної чинності сьогодні і вже діє, і вимагати від забудовника припинити роботи», – заявила Науменко.

Далі захисники намагатимуться повернути будівлі статус пам’ятки архітектури національного значення, а також добиватимуться скасування дозволів київської влади про надання дозволів на будівництво і землевідвід для проведення реконструкції.

Нагадаємо, 20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" земділянку 1,02 га під будинком Гостинного двору на Подолі для його реконструкції під торгово-офісний центр із паркінгом.

Укрреставрація проводить реконструкцію Гостинного двору. Минулого року активісти проводили акції протесту з метою захистити об'єкт від забудови.

Як відомо, Гостинний двір – будівля, зведена на Подолі у Києві на початку 19-го століття. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼяток архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торговельно-офісний центр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.