НОВИНИ

Події 29 березня: відбулися з’їзди партій, які висунули кандидатів у президенти, кримські татари оголосили про створення автономії

Цього дня відбулися з’їзди ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» та ПР, які висунули своїх кандидатів на пост президента; Віталій Кличко заявив, що не балотуватиметься на президента і підтримає Петра Порошенка; низка охочих взяти участь у президентських перегонах подали документи до ЦВК; кримські татари оголосили про створення національно-територіальної автономії; Україна припинила поставки зброї до Росії;

Партія "Батьківщина" висунула екс-прем'єра Юлію Тимошенко кандидатом на пост президента України. Відповідне рішення було прийнято на з'їзді "Батьківщини" в суботу в Києві, у якому взяло участь 482 делегати з усієї України.  Перед голосуванням делегатів з'їзду Тимошенко виступила з промовою, в якій підтримала європрагнення України і оголосила про необхідність виставлення матеріальних претензій до Росії у зв'язку з набранням Криму до складу РФ. Також вона розповіла, як боротиметься із корупцією. На зїзді виступили Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і екс-президент Грузії Міхаїл Саакашвілі.

Від Партії регіонів балотуватиметься у президенти Михайло Добкін. За відповідне рішення проголосувало 315 членів з’їзду Партії регіонів, 12 - проти, утрималось 8. У той час 35 членів підтримали на посаду президента Сергія Тігіпка.

У свою чергу Тігіпко також збирається іти у президенти

"Я не буду знімати свою кандидатуру на пост президента України. Я іду на вибори", - заявив він журналістам.

На своєму з'їзді ВО "Свобода" висунула кандидатом в президента лідера партії Олега Тягнибока – рішення одноголосно підтримали всі делегати з'їзду.

Тим часом лідер партії УДАР Віталій Кличко не балотуватиметься у президенти. „Я не йду в президенти, а підтримуватиму на виборах Петра Порошенка”, - про це на з’їзді партії заявив Віталій Кличко. Він підкреслив, що єдина можливість забезпечити єдність і високий рівень легітимності виборів - це висунення єдиного кандидата від демократичних сил. Тим часом сам Порошенко заявив, що відчуває себе в лавах партії УДАР, „як удома”. У партії УДАР заявили, що в Одесі підтримають кандидатуру на пост мера міста Едуарда Гурвіца. 

Згодом Кличко заявив про намір балотуватися у мери Києва.

Також про свій намір балотуватися у президенти лідер партії «Громадянська позиція», народний депутат Анатолій Гриценко балотується в президенти України.

У Центральну виборчу комісію подала документи для реєстрації кандидатом у президенти екс-міністр соціальної політикиНаталія Королевська, висуванець Інтернет партії України Дарт Вейдер, активістка Майдану, лікар Ольга Богомолець та лідер КПУ Петро Симоненко.

Також документи подали лідер Української народної партії Олександр Клименко та лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош, який балотуватиметься як самовисуванець.

Таким чином, в ЦВК подали документи вже 21 претендент на крісло президента, ЦВК зареєструвала кандидатами 5 з них.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на Курултаї в Бахчисараї оголосив про початок створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу на історичній території – в Криму.

"Кримські татари як корінний народ Криму хочуть скористатися своїм правом на самовизначення відповідно до Декларації ООН про право корінного народу на самовизначення. Ми оголошуємо про початок політичних і правових процедур щодо створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу на історичній території - в Криму", - зазначив Чубаров.

Як повідомлялось, 29 березня у Криму розпочала роботу позачергова сесія Курултаю кримськотатарського народу. 

Україна припинила поставки зброї до Росії. Державний концерн "Укроборонпром" припинив постачання зброї і військової техніки в Російську Федерацію. Про це в статті для ZN.UA пише т.в.о. генерального директора концерну Юрій Терещенко.

"Питання, на яке слід відповісти - військово-технічне співробітництво з Російською Федерацією. Вже сьогодні із зрозумілих причин в Росії не поставляються зброя і військова техніка. До моменту деескалації конфлікту наші відносини залишаться в замороженому стані. Так, ми понесемо економічні втрати, але хіба розумно озброювати армію супротивника?", - пише Терещенко.

"Переконаний, що наші відносини з РФ, у тому числі у сфері економічного і військово-технічного співробітництва, заслуговують розгляду та прийняття рішення на вищому державному рівні, в Раді національної безпеки і оборони України", - вважає він.

Також нагадаємо, що Україна в ніч на неділю, 30 березня, перейде на "літній час" - о 3:00 стрілки годинників буде переведено на одну годину вперед.

Раніше Державна адміністрація залізничного транспорту України ("Укрзалізниця") повідомила про те, що у зв'язку з переходом на літній час скоригувала графік руху пасажирських потягів. Як повідомила прес-служба адміністрації, всі зміни завчасно внесено до графіку руху потягів та узгоджено з адміністраціями сусідніх країн.

Отже, у квитках зазначено час відправлення та прибуття з урахуванням коригувань графіка руху потягів.

Водночас, 30 березня Крим перейде на московський час шляхом переведення стрілки годинника на дві години вперед о другій годині, повідомила прес-служба самопроголошеної Держради Республіки Крим. Переведення годинників на московський час заплановано на 22.00 у суботу.

Як вiдомо, бiльшiсть територiї України розташована в смузi, що вiдповiдає часовому поясу UTC+2 (другий часовий пояс). Це зафiксовано постановою Кабiнету Мiнiстрiв №509 вiд 13 травня 1996 року, вiдповiдно до якої в країнi дiє час другого часового поясу з переведенням щорiчно годинникових стрiлок останньої недiлi березня о 3:00 на одну годину вперед i останньої недiлi жовтня о 4:00 – на одну годину назад.

2011 року, пiсля вiдмови РФ вiд практики переходу на зимовий час i фiксацiї поясiв вiд UTC+4 до UTC+12, Верховна Рада Україниухвалила аналогiчне рiшення, але восени воно було скасоване.