НОВИНИ

Україна очікує до п’ятниці отримати висновок Венеціанської комісії про референдум у Криму

Мін'юст очікує в четвер-п'ятницю рішення Венеціанської комісії з приводу оголошеного на 16 березня референдуму в Криму. Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"У нас велика надія, що завтра, максимум до п'ятниці буде отриманий попередній висновок Венеціанської комісії про легітимність і відповідно європейським стандартам рішення про проведення референдуму в АРК", - сказав Петренко.

Нагадаємо, Генсекретар Ради Європи Торбйорн Ягланд офіційно звернувся до Венеціанської комісії «За демократію через право» з проханням надати висновок щодо рішення Верховної Ради АР Крим про приєднання до Російської Федерації.

Зокрема, Рада Європи просить Венеціанську комісію роз’яснити, чи прийняте Верховною Радою АР Крим рішення організувати референдум про приєднання до Російської Федерації або відновити дію Конституції Республіки Крим 1992 року узгоджується з конституційними принципами.

До участі у сесії Венеціанської комісії запрошено Міністра юстиції України Павла Петренка, щоби Міністр представив офіційну позицію України щодо цього питання.

Нагадаємо, Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення щодо входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Росії й Федеральних Зборів РФ із пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Згодом в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму про приєднання АРК до Росії.

Служба безпеки, у свою чергу, почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації.

7 березня Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію постанови Верховної Ради АР Крим про призначення загальнокримського референдуму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.