НОВИНИ

Події 3 березня: Янукович попросив Путіна ввести війська в Україну, Чорноморський флот РФ висунув ультиматум українським військовим

Стало відомо, що екс-президент Віктор Янукович попросив президента Росії Владіміра Путіна застосувати збройні сили Росії на території України; канцлер Німеччини Анґела Меркель зробила висновок, що Путін втратив зв’язок із реальністю; Чорноморський флот РФ висунув ультиматум українським військовим у Криму; Росія зосереджує війська і техніку біля сухопутних кордонів України; у Держдумі зареєстрували законопроект про анексію Криму Росією;

Віктор Янукович попросив президента Російської Федерації Владіміра Путіна застосувати збройні сили Росії на території України. Про це заявив представник РФ в ООН Віталій Чуркін під час засідання Ради безпеки ООН.

"Як законно обраний президент України, звертаюся до президента Путіна з проханням використати збройні сили Росії для відновлення законності на території України», - процитував звернення Януковича Чуркін.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель під час телефонної розмови із президентом США Бараком Обамою повідомила, що президент Росії Владімір Путін перебуває в іншому світі. Таке враження у неї залишилося після розмови з російським президентом. Про це пише The New York Times.

«Канцлер Німеччини Анґела Меркель сказала президенту США Бараку Обамі під час телефонної розмови в неділю, що після розмови з Путіним вона не була впевнена, чи він має зв'язок реальністю», - повідомляє The New York Times з посиланням на джерела поінформовані про цю розмову. "В іншому світі", додала канцлер про Владіміра Путіна.

The New York Times також зазначає, що ситуація довкола України істотно відрізняється від інших, з якими стикався Обама. Щодо Сирії, Ірану, Лівії та Єгипту політичні угруповання у Вашингтоні розривалися, як і президент, над пошуком належного балансу твердості і гнучкості. «Але, коли старий, озброєний ядерною зброєю противник, повертається до формулювань «холодної війни», наслідки, видаються більшими, виклики більш складними, а голоси більш єдиними», - пише видання.

Як повідомляє видання The Telegraph, Путін сказав німецькому канцлеру під час розмови в неділю також, що російські громадяни і російськомовні в Україні зіткнулися з "неослабною" загрозою з боку «ультранаціоналістів», і що заходи, до яких вдалася Москва, були повністю доречними, враховуючи таку "надзвичайну ситуацію".

Нагадаємо, після розмови з канцлером Німеччини Анґелою Меркель Путін погодився створити групу з розслідування ситуації в Криму під егідою ОБСЄ.

Тим часом, командувач ЧФ РФ Алєксандр Вітко висунув ультиматум українським військовим в Криму до 5 години вівторка, 4 березня. Про це заявив голова медіацентру Міноборони в Криму Владислав Селезньов.

"Я підтверджую цей ультиматум. Я розмовляв з офіцерами українського флоту. У них на борту був віце-адмірал Олександр Вітко, він висунув цей ультиматум. З сьогоднішнього дня два наші кораблі заблоковані в бухті Севастополя кораблями Чорноморського флоту Росії. Це – корабель управління «Славутич» і корвет «Тернопіль». Їх блокує кілька кораблів".

Вимоги ультиматуму Селезньов описав так: "Пропонують або перейти на бік кримської влади, або скласти зброю, або виїхати куди завгодно, або крайні заходи – штурм. А штурм – це завжди відповідний результат. Завжди гинуть люди – з того чи іншого боку".

Щоправда, згодом інформацію про ультиматум українським військовим у Чорноморському флоті РФ назвали нісенітницею. Так, представник штабу Чорноморського флоту Росії заявив про відсутність планів штурму військових частин України в Криму.

«Це повна нісенітниця», - сказав російський військовий.

«Ми вже звикли до щоденних звинувачень у проведенні якихось силових дій по відношенню до наших українських коллег", - зауважив представник штабу і наголосив, що «зіштовхнути нас лобами в Криму не вдасться».

Чимало заяв сьогодні зробила Державна прикордонна служба України. Наприклад, щодо того, що російські військовослужбовці здійснюють моральний та фізичний тиск на прикордонників змушуючи підкоритися так завіній новій владі Криму.

«В Криму особовий склад Державної прикордонної служби України продовжує нести службу та залишається вірним Присязі та українському народу. Попри блокування Азово-Чорноморського регіонального управління, Сімферопольського прикордонного загону, відділу прикордонної служби «Керч», Керченського та Севастопольського загонів морської охорони прикордонники продовжують нести службу в пункті пропуску «Крим» та аеропорту Сімферополя», - йдеться у повідомленні прес-служби.

У Держприкороднслужбі також наголошують, що останнім часом значно збільшився тиск російських військових на прикордонників.

«Під час захоплень прикордонних підрозділів відбувається брутальне застосування фізичної сили, погроза зброєю та залякування. Фахівці російського спецназу намагаються здійснювати психологічний тиск на прикордонників та в ультимативній формі вимагають підпорядкуватися новому керівництву АР Крим. Вони активно ведуть спроби вербування персоналу, вимагають дані оперативних підрозділів та дані оперативних співробітників. Намагаються дізнатися конфіденційну інформацію про керівників структурних підрозділів. До всіх висуваються наполегливі пропозиції щодо співпраці та офіційного працевлаштування», - повідомляють у відомстві.

Особливо гостро захоплення підрозділів та тиск на військовослужбовців розпочалися після заяви Голови ВР Криму Володимира Констянтинова про непоступливість прикордонників та активний спротив рішенням новопризначеної влади Криму.

Але попри все військовослужбовці Державної прикордонної служби України в АР Крим чітко виконують завдання визначені законами та іншими нормативно-правовими актами України, не допускають захоплення зброї та здійснювати встановленим порядком прикордонний контроль в пунктах пропуску.

Також стало відомо, що Росія зосереджує війська біля сухопутних кордонів України. Цю інформацію підтвердили у Державній прикордонній службі України.

Згідно з повідомленням, спостерігається скупчення військової техніки на території Російської Федерації поблизу державного кордону в межах Харківської, Луганської та Донецької областей.

Зокрема, поряд із Харківським прикордонним загоном на залізничну станцію Лісники Воронезької обл. РФ прибуло дев’ять ешелонів військової техніки (БТР, БМП), які розвантажилися на території в/ч 63796 (артилерійські склади, які розташовані в районі населеного пункту Ліски). Також біля відділів "Плетенівка" - "Жовтневе" на напрямку Бочкове - Ленінське на відстані 1,5 - 2 км углиб Росії від кордону знаходиться п’ять БТР, два автомобілі Урал і польова кухня. Прикордонні наряди Росії обмежують рух місцевих жителів у цьому напрямку.

На ділянках Донецького прикордонного загону відділ прикордонної служби ФСБ РФ "Весело- Вознесеновка" піднятий по команді "Збір". А в пункті пропуску "Весело- Вознесеновка-Новоазовськ" на в'їзд в Україну припинено рух автотранспорту російської реєстрації.

Що стосується ділянок Луганського прикордонного загону, то місцеві жителі на напрямку Міллерово-Дяково за 3-4 км від державного кордону спостерігають скупчення військової техніки. В районі стику Луганської та Донецької областей за 2 км від державного кордону спостерігається скупчення військової техніки.

Тим часом, у Держдумі Росії зареєстрували законопроект про анексію Криму. Законопроектом пропонується:

"При неможливості укладення міжнародного договору у зв'язку з відсутністю в іноземній державі ефективної суверенної державної влади, зобов'язаної захищати своїх громадян, дотримуватися їхніх прав і свобод, що забезпечує фактичне постійне й мирне здійснення держфункцій, прийняття в РФ у якості нового суб'єкта частини іноземної держави".

Законом пропонується "прийняття" суб'єкта "за результатами референдуму, проведеного відповідно до законодавства іноземної держави на території даної частини іноземної держави, якщо питання про її приєднання до Російської Федерації одержало схвалення,  або на звернення органів державної влади даної частини іноземної держави".

"У випадку прийняття в РФ у якості нового суб'єкта частини іноземної держави цьому суб'єкту надається статус республіки, краю, області, автономної області або автономного округу відповідно до зазначеного в пункті 2 цієї статті міжнародним договором, а при його відсутності – відповідно до федерального конституційного закону про прийняття в Російську Федерацію нового суб'єкта", - сказано в законопроекті.

При цьому, у пояснювальній записці до законопроекту відкрито згадується Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.