НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Економіст: курс гривні стабілізується після зміни уряду

Девальвація гривні, яка спостерігається останні дні, може стабілізуватися після зміни уряду. Про це заявив у коментарі Тиждень.ua економіст Любомир Шавалюк.

«Думаю, що як тільки з’явиться новий уряд, який візьме на себе відповідальність за подальші події в Україні, то зростання курсу долара зупиниться і, може, навіть його курс знизиться», – вважає Шавалюк.

На його думку, зараз економічно обґрунтований курс, який би відновив економічну рівновагу в Україні, – це 9,5-10 грн / $1.

«З точки зору ситуації і певних банківських спекуляцій, курс може зрости далі, але стабілізується приблизно на цьому рівні або й трошки нижче. Наскільки буде великою траєкторія цього курсу залежить від того, наскільки великим буде відтік грошей у багатих представників влади з українських банків й наскільки сильно вони побояться результатів революції», – наголошує економіст.

«Якщо відтік грошей буде високим, то курс може досягати пікових значень, вищих, ніж ті, про які я казав. І може мати значний вплив на банківську систему», – зазначає економіст.

Як повідомлялось,  в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов на засіданні уряду заявив, що гривню обвалюють не проблеми економіки, а Майдан.

Сьогодні гривня на міжбанку впала до 9,40 грн за долар.

4 лютого Нацбанк вийшов на ринок з продажем американської валюти за курсом - 8,6000. 

Нагадаємо, уряд прогнозував курс гривні на 2014 рік на рівні 8,5 грн / $1. Курс гривні на міжбанку за 2013 знизився на 3,1 % - до 8,2850 грн / $1.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.