Події 2 травня: Уряд не оскаржуватиме рішення Євросуду у справі Тимошенко, у Львові прокуратура оскаржила заборону радянської символіки

3 Травня 2013, 00:15

Міністр юстиції Олександр Лавринович назвав мінімальною можливість оскарження Україною рішення Європейського суду з прав людини за скаргою екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Єдина позиція, за якою державу Україну визнано порушником – це ст.5 Конвенції з прав людини (порушення прав при арешті). І ця позиція вже виправлена після вступу в дію нового Кримінального процесуального кодексу", – сказав Лавринович.

У свою чергу Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що рішення Європейського суду з прав людини не вимагає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, адже політичну мотивацію Європейський суд не побачив.

"Євросуд визнав, що сам факт того, що Тимошенко була політичним діячем, що не доводить її політичного переслідування, тобто суд вказав, що у справі Тимошенко відсутня будь-яка політика", – сказав генеральний прокурор.

Тим часом МЗС Франції закликало Україну виконати всі умови згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко. 

Також міністр Канади привітав рішення ЄСПЛ щодо „незаконного та свавільного арешту” Тимошенко.

У свою чергу глави церков звернулися до Віктора Януковича "проявити милосердя і згідно християнської традиції до Свята Воскресіння Христового помилувати Тимошенко”. 

"Церква не втручається у державні справи, але, разом з тим, закликає до прощення, милосердя і любові до ближнього. Переконані, що помилування Юлії Володимирівни Тимошенко та звільнення її від подальшого покарання, стане виявом цих, Богом заповіданих чеснот", –  наголошують глави Церков.

Сьогодні також стало відомо, що Львівська прокуратура оскаржила  рішення міської та обласної рад щодо заборони радянської символіки та оголошення 8-9 травня днями скорботи.

Прокуратура мотивувала своє рішення тим, що ці рішення суперечать законодавству.

2 травня Європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер заявив про повну законність реверсних поставок газу з Європейського Союзу в Україну.

Коментуючи звинувачення, висунуті Газпромом на адресу України про незаконність таких поставок, європейський комісар сказав: "З точки зору європейського законодавства ми можемо сказати, що в рамках ЄС і Енергетичного співтовариства газ може текти вільно. Ніщо не заважає державам-членам ЄС встановити фізичні двонаправлені потужності з країнами – не членами ЄС і продавати газ за межами ЄС".

Гюнтер Оттінгер також відзначив, що ні ні "Газпром", ні представники Росії не направили офіційного повідомлення Брюсселю щодо участі у круглому столі, запланованому на 3 травня в Брюсселі з питань розвитку газового ринку України.

Тим часом у Москві мерія відмовилася дозволити опозиції провести 6 травня ходу в центрі Москви, погодивши лише мітинг на Болотній площі чисельністю до 30 тис. осіб. 

Позначки: