НОВИНИ

Львівська прокуратура оскаржила заборону радянської символіки та оголошення 8-9 травня днями скорботи

Прокуратура Львова оскаржила рішення органів місцевого самоврядування щодо відзначення 8 та 9 травня. Про це повідомили в прес-службі обласної прокуратури.

«Прокуратура Львова оскаржила рішення органів місцевого самоврядування щодо відзначення 8 та 9 травня. Зокрема, йдеться про прийняті міськрадою 25 квітня ухвали «Про оголошення 8 травня у Львові Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни» та «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова». Оскарження поширюється і на аналогічне рішення облради»,- зазначила керівник прес-служби обласної прокуратури Мар'яна Гайовська.

У прокуратурі наголосили, що ухвала львівської міськради щодо заборони використання, зокрема, копій Прапора Перемоги під час масових заходів, суперечить положенням Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

Водночас, за словами Гайовської, суперечить вимогам законодавства й частина ухвали міськради про оголошення 8 травня у Львові Днем скорботи, яка передбачає встановлення Державного прапора із жалобними стрічками та приспущення Державного Прапора України на будівлях державних установ. Прийняття таких рішень належить виключно до повноважень Верховної Ради, зауважила керівник прес-служби обласної прокуратури. У цьому зв'язку прокурори внесли два позови до суду з вимогою скасувати зазначені частини ухвал львівської міськради.

Крім того, за аналогічними підставами орган державного обвинувачення подав позов про скасування пунктів згаданого рішення Львівської облради від 26 квітня. Прокуратура встановила, що виходячи за межі визначеної законом компетенції, обласна рада рекомендувала органам державної влади, місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям Львівщини прийняти власні рішення про встановлення 8 і 9 травня Державного Прапора України із жалобною стрічкою, а також звернутися до суду щодо заборони проведення 8 і 9 травня масових заходів.

Наразі подано клопотання про зупинення дії вказаних актів органів місцевого самоврядування до винесення судових рішень.

Судовий розгляд зазначених позовів відбудеться 7 травня поточного року.

Нагадаємо, 25 квітня Львівська міська рада ухвалила рішення про оголошення 8-9 травня у місті Львові Днями скорботи за загиблими у Другій Світовій війні та жертвами тоталітарних режимів.

Крім цього, Івано-Франківська міська рада оголосила на території міста 9 травня Днем скорботи за загиблими у Другій світовій війні. Депутати також заборонили в обласному центрі розміщення на будинках і спорудах підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності символіки неіснуючих і невизнаних держав (військових формувань).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.