НОВИНИ

Пшонка: Рішення ЄСПЛ не веде до звільнення Тимошенко

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка пояснює, що рішення Європейського суду з прав людини не вимагає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, адже політичну мотивацію Європейський суд не побачив.

"Євросуд визнав, що сам факт того, що Тимошенко була політичним діячем, що не доводить її політичного переслідування, тобто суд вказав, що у справі Тимошенко відсутня будь-яка політика", – сказав генеральний прокурор в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

В.Пшонка підкреслив: "Висновок і роз'яснення таке: це рішення Європейського суду не веде до звільнення Тимошенко, не вимагає її звільнення".

За словами генпрокурора, те, що описувала Тимошенко про неналежні умови її утримання, про відеоспостереження, про відсутність медичної допомоги, не підтвердив Європейський суд. "Більше того, в цій частині (за ст.3 Європейської конвенції з прав людини, суд не встановив порушень – Ред.) суд виписав рішення, що порушень не було, коли суд розглядав і описував питання за скаргою Тимошенко в частині медичного обслуговування, то написав тезу про те, що Тимошенко отримувала і отримує медичну допомогу в більшому обсязі, ніж звичайна людина ", – розповів генпрокурор.

Пшонка роз'яснив, що після вивчення скарги, ЄСПЛ встановив порушення прав екс-прем'єра тільки в частині затримання та арешту, але це не стосується самого вироку, який винесений щодо "газової справи".

"Весь процес з розгляду кримінальної справи по Тимошенко було розглянуто за нормами старого Кримінально-процесуального кодексу, сьогодні діє інший Кримінальний процесуальний кодекс, і в ньому прописані ті запобіжні заходи, яких раніше не було в старому КПК", – зазначив генпрокурор.

За його словами, ті зауваження, які зробив Європейський суд, Україна активно усуває на законодавчому рівні.

Як повідомлялось, міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що можливість оскарження Україною рішення Європейського суду з прав людини за скаргою екс-прем'єра Юлія Тимошенко є мінімальною.

Натомість міністр Канади привітав рішення ЄСПЛ щодо „незаконного та свавільного арешту” Тимошенко

Європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле очікує від української влади невідкладних дій у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.