НОВИНИ

Лавринович: Україна навряд чи подаватиме апеляцію на рішення Євросуду у справі Тимошенко

Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає мінімальною можливість оскарження Україною рішення Європейського суду з прав людини за скаргою екс-прем'єра Юлія Тимошенко. Про це він заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс- Україна".

"Єдина позиція, за якою державу Україну визнано порушником - це ст.5 Конвенції з прав людини (порушення прав при арешті). І ця позиція вже виправлена після вступу в дію нового Кримінального процесуального кодексу", - сказав Лавринович.

За його словами, необхідно зробити офіційний переклад рішення ЄСПЛ, проаналізувати цей документ, але навряд чи держава Україна буде подавати апеляцію на це рішення.

"Я не бачу тут предмету для оскарження, тому що є порушення по одній позиції, а новий КПК прийнятий і працює, тому ймовірність оскарження мінімальна", - зазначив міністр, пояснивши, що зі зміною законодавства України все рідше застосовує арешт, як запобіжний захід.

Що стосується визнання Європейським судом порушення за ст.18 Європейської конвенції з прав людини, то, як підкреслив Лавринович, мова не йде про політичну мотивацію, оскільки в самому рішенні міститься фраза "з інших мотивів" і мова йде про застосування арешту за мотивами неповаги до суду.

"Стаття 18 констатує, що фактично затримання та арешт були покаранням за неповагу до суду. Рішення про зміну запобіжного заходу приймалося з інших мотивів", - розповів міністр.

При цьому він заявив, що "Європейським судом констатовано відсутність політичних мотивів затримання пані Тимошенко".

Також Лавринович акцентував увагу на тому, що невизнання Європейським судом фактів катувань по відношенню до Тимошенко "свідчить про те, що справа усвідомлено політизувалася".

Відповідаючи на питання про те, чи можливе оскарження захистом Тимошенко самого вироку через Верховний суд після набрання чинності рішення ЄСПЛ, Лавринович пояснив, що це може бути зроблено тільки після того, як ЄСПЛ розгляне скаргу на порушення права на справедливий суд. "У даному випадку вирок взагалі не був предметом розгляду в суді", - сказав міністр.

Тобто, за словами Лавриновича, захист екс-прем'єра поки не може оскаржити сам вирок.

Як повідомлялося, ЄСПЛ 30 квітня встановив порушення трьох пунктів ст.5 (право на свободу і безпеку), а також ст.18 (обмеження щодо прав) Конвенції з захисту прав і основних свобод людини у зв'язку з арештом Тимошенко по "газовій справі" .

В України є три місяці для подачі апеляції - протягом цього часу рішення ЄСПЛ ще не набрало законної сили.

Як відомо, Тимошенко була арештована під час судового процесу щодо "газової справи" 5 серпня 2011 року і з тих пір знаходиться за гратами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.