«Воно для мене було очікуваним. Справа в тому, що аналогічну скаргу на предмет порушень Європейської конвенції з прав людини оскаржував Юрій Луценко… Арешт відбувався за старим КПК, за тією редакцією, що сьогодні скасована. І безперечно КПК 1961 року не відповідав жодній європейській конвенції», – зазначив він.
«Однак, справа в тому, що в даному випадку Юлія Тимошенко і Юрій Луценко по суті скаржились на свою бездіяльність. Чому? Тому що коли вона була прем’єром, а Луценко – міністром, то з порушенням норм арештовували всіх українських громадян. А КПК не був прийнятий ні 2004, ні 2009 року. Знову чому? Тому що це арештовували простих людей», – вважає депутат.
За його словами, очікувати на певне "пом’якшення" стосовно Тимошенко, зокрема можливості помилування, наразі передчасно.
«Сьогодні прийняття такого рішення є передчасним. Якщо суд встановить, що (Тимошенко. – Ред.) – невинувата по справі ЄЕСУ і щодо підозри в організації вбивства Щербаня, тоді осуджена має право розраховувати за всіма формальними ознаками на помилування. Але помилування – це акт гуманності, і він не може застосовуватися в державі по п’ять-шість разів. Це виключення», – заявив Олійник.
Водночас на запитання, яке рішення Євросуд може прийняти за скаргою Тимошенко на вирок у «газовій справі», Олійник відповів:
«Скажу відверто, не знаю. Тому що Євросуд не розглядає питання по суті, він не встановлює винуватість чи невинуватість. Не розглядає матеріали справи. Суд за скаргою дивиться, чи не порушені її права на захист, на справедливий суд тощо».
Щодо підготовки та підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС, то депутат переконаний, що рішення Євросуду жодним чином не позначиться на цьому процесі.
«(Угода про асоціацію. – Ред.) буде підписана. Європа настільки зацікавлена в Україні… Ми тут маємо взаємний інтерес. Якщо не приведи Боже Україна буде відштовхнута, то багато європейських політиків постраждають…», – вважає Олійник.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини сьогодні визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.
Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що уряд проаналізує рішення Євросуду після отримання тексту документа, і вже тоді визначатиметься, чи оскаржувати його.
Начальник головного управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Генпрокуратури Михайло Шорін, коментуючи рішення ЄСПЛ, заявив, що запобіжний захід Тимошенко у вигляді арешту в "газовій справі" обирався за старим Кримінально-процесуальним кодексом, який на той час був чинним.
Об’єднана опозиція «Батьківщина» закликала Євросоюз застосувати персональні санкції проти заступників генерального прокурора України Рената Кузьміна, Лілії Фролової та судді Родіона Кірєєва.