НОВИНИ

У Пшонки запевняють, що арештовували Тимошенко законно

Запобіжний захід екс-прем'єру Юлії Тимошенко у вигляді арешту в "газовій справі" обирався за старим Кримінально-процесуальним кодексом, який на той час був чинним. Про це заявив начальник Головного управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Генпрокуратури Михайло Шорін, коментуючи рішення ЄСПЛ за скаргою екс-прем'єра.

"Рішення суду щодо обрання запобіжного заходу Тимошенко влітку 2011 року було повністю законним, тому що діяв старий Кримінально-процесуальний кодекс, який передбачав застосування запобіжного заходу у вигляді арешту в разі виникнення підозри, що обвинувачувана особа може уникнути правосуддя або перешкоджати йому", - сказав він.

Шорін наголосив, що наразі в Україні діє новий Кримінальний процесуальний кодекс, який "передбачає альтернативні запобіжні заходи та застосування арешту лише у виняткових випадках".

Читайте також: Рішення Євросуду щодо затримання і арешту Юлії Тимошенко (текст документа)

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим

"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини – Ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. п.5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції (обмеження прав людини)", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Європейського суду з прав людини "очікуваним".

Уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що український уряд проаналізує рішення Європейського суду з прав людини щодо незаконного та політично вмотивованого арешту Юлії Тимошенко після отримання тексту документа.

Міністерство закордонних справ заявило, що не має наміру коментувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі колишнього прем'єр-міністру Юлії Тимошенко до винесення юридичної оцінки уповноваженим представником України при цьому суді.

Політичний  аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач в коменатрі Тиждень.ua сказав, що міжнародна спільнота очікуватиме реакцію української влади на рішення Євросуду за скаргою екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, що визнав її затримання та арешт у "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.