НОВИНИ

Опозиція закликає ЄС застосувати санкції проти Кузьміна, Фролової та Кірєєва

Об’єднана опозиція «Батьківщина» звертається до Європейського союзу та світової демократичної спільноти з вимогою застосувати персональні санкції, зокрема, проти заступників генерального прокурора України Рената Кузьміна, Лілії Фролової та судді Родіона Кіреєва. Про це йдеться у заяві об’єднаної опозиції.

Об’єднана опозиція назвала рішення Євросуду у справі Тимошенко об’єктивним і справедливим.

«Цим рішенням найвища судова європейська інституція вкотре офіційно підтвердила наявність політичних репресій та політв’язнів в Україні. Рішення суду довело, що Юлія Тимошенко була заарештована та перебувала за ґратами незаконно», - йдеться у заяві.

Об’єднана опозиція вимагає від української влади виконати рішення Євросуду у повному обсязі, відповідно до зобов’язань взятих під час саміту «Україна-ЄС», а не обмежуватися лише частковими діями.

«Ми наполягаємо на негайному звільненні Юлії Тимошенко з  ув’язнення. Адже Європейський суд з прав людини чітко встановив, що у її випадку було грубо порушено Європейську конвенцію з прав людини», - йдеться у заяві.

«Враховуючи рішення Євросуду (у справі Тимошенко - Ред.), Об’єднана опозиція «Батьківщина» вимагає покарати і притягнути до відповідальності всіх посадових осіб, які є замовниками та виконавцями політично вмотивованої розправи над Юлією Тимошенко. Звертаємося до Європейського союзу та світової демократичної спільноти з вимогою застосувати персональні санкції, зокрема, проти заступників генерального прокурора України Рената Кузьміна, Лілію Фролову та судді Родіона Кіреєва, як порушників Європейської конвенції з прав людини», - йдеться у заяві.

У свою чергу депутат фракції «Батьківщина» Микола Томенко на прес-конференції заявив, що санкції, яких вимагатимуть опозиціонери є загальноприйнятими, зокрема до них входитиме заборона в’їзду до країн Європейського Союзу, перевірка їхніх фінансових можливостей тощо.

«Сподіваємося, що рішення (щодо санкцій – Ред.) буде ухвалено невідкладно», – заявив депутат.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим

"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини – Ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. п.5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції (обмеження прав людини)", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Європейського суду з прав людини "очікуваним".

Міністерство закордонних справ не має наміру коментувати рішення ЄСПЛ до винесення юридичної оцінки уповноваженим представником України при цьому суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.