Події 19 квітня: опозиція не змогла відправити Азарова у відставку, допит Кириченка у справі Щербаня перенесли, Янукович підписав закони «виїзної Ради»

20 Квітня 2013, 00:53

19 квітня опозиційні партії намагалися висловити недовіру уряду прем’єр-міністра Миколи Азарова. Так, від ранку опозиціонери роздавали у парламенті брошури під назвою «Уряд Януковича-Азарова – у відставку». Згодом, коли у залі засідань з’явилися члени Кабміну, депутати від парламентської більшості зустріли їх оплесками, а представники опозиції вигуками «Ганьба».

Однак, під час голосування опозиціонерам не вистачило голосів: «за» відставку проголосували 190 народних депутатів з 226 необхідних – 88 депутатів від «Батьківщини», 35 – УДАР, 36 – «Свобода», 21 – КПУ, 10 – позафракційних.

У фракції «Батьківщина» під час голосування були відсутні 7 народних депутатів: Микола Мартиненко, Віталій Данілов, Денис Дзензерський, Андрій Павелко, Сергій Сергієнко, Андрій Шевченко та Сергій Фаєрмарк.

У фракції УДАР також були відсутні 7 народних депутатів: Віталій Кличко,  Едуард Гурвіц, Микола Паламарчук, Юрій Савчук, Ярослав Дубневич, Віктор Пинзеник та Павел Рябікін.

ВО «Свобода» віддала всі наявні у неї 36 голосів за відставку уряду.

З фракції  КПУ 21 депутат проголосував за відставку уряду. Один  – Михайло Герасимчук – утримався, 10 були відсутні.

Серед позафракційних  за відставку уряду проголосували 10 народних депутатів: Дерев’янко, Доній, Канівець, Міщенко, Тимошенко В., Домбровський, Заболотний, Калєтнік, Кошулинський, Ляшко.

Не голосували 4 депутатів: Рибаков, Стаднійчук, Табалов О. та Рибак. Разом з тим 18 позафракційних депутатів були відсутні.

Згодом депутат від «Батьківщини» Володимир Ар'єв написав у Facebook: «"На голосування по відставці уряду не прийшли наступні депутати з "Батьківщини" – Данілов, Дзендзерський, Мартиненко, Павелко, Сергієнко, Фаєрмарк та Шевченко (останній у відрядженні). Будемо вирішувати щодо доцільності перебування у фракції депутатів, яких не було без причини".

А лідер комуністів Петро Симоненко побачив у результатах голосування змову між об’єднаною опозицією та Партією регіонів.

Також у п’ятницю мав відбутися допит одного з ключових свідків у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня – Павла Кириченка. Однак його було перенесено на 16.00 26 квітня. Таке рішення ухвалила суддя Оксана Царевич, задовольнивши відповідне клопотання сторони захисту екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Захисник Тимошенко Сергій Власенко на брифінгу пояснив, що захист подав цілу низку  клопотань, зокрема, і про перенесення засідання у зв’язку з тим, що сторона захисту досі не змогла ознайомитись з протоколами допиту свідка.

Згодом Власенко повідомив, що захист екс-прем'єра через суд вимагатиме від Генпрокуратури надання для ознайомлення копій протоколів допитів Кириченка.

Сама ж Тимошенко заявляє, що Петра Кириченка примусили дати неправдиві свідчення у справі про вбивство Євгена Щербаня.

Також 19 квітня прес-служба президента України повідомила, що звернення жінок-депутатів до президента Віктора Януковича з проханням помилувати Юлію Тимошенко передано до Комісії при президентові з питань помилування.

Водночас, член комісії при президентові з питань помилування Василь Фаринник прогнозує відмову у помилуванні колишнього прем'єр-міністра у зв'язку з незавершеністю судових процедур по її справах.

"Розглядати ми можемо будь-які питання, але поки судові процедури не завершені, не може бути позитивного результату. Вже не раз говорили, що комісія розглядає питання тільки тоді, коли прийнято остаточне судове рішення, а коли його немає – ми не можемо розглядати … питання розглянуть, але висновок буде, швидше за все, негативним", – сказав він.

Також, на думку Фаринника, питання помилування Тимошенко може бути розглянуто до Великодня.

"Є моменти, коли комісія збирається позачергово. Як у випадку з (Юрієм) Луценко. Так що все можливо, якщо буде необхідність. Сама по собі комісія збирається тільки планово", – сказав він.

За словами Фаринника, планово комісія збереться приблизно в 20-х числах травня.

Крім того, у п’ятницю до Януковича із проханням про звільнення Тимошенко звернулися відомі українські дипломати.

Під документом поставили свої підписи: екс-міністри закордонних справ Борис Тарасюк і Петро Порошенко,  екс-заступники міністра закордонних справ Валентин Наливайченко та  Валерій Чалий,  перший посол України в США, екс-віце-президент ПА ОБСЄ Олег Білорус,  посол Володимир Василенко,  поет, посол, Герой України  Дмитро Павличко.

«Шановний Вікторе Федоровичу, звертаємось до Вас з клопотанням прийняти рішення про звільнення Юлії Володимирівни Тимошенко від відбуття покарання на підставі п. 27 ч. 1 статті 106 Конституції   та ч. 1 статті 87 Кримінального кодексу, а також її повну юридичну та політичну реабілітацію», – йдеться у зверненні.

Та 19 квітня президент Янукович підписав закони, які депутати парламентської більшості прийняли під час засідання Верховної Ради, проведеного в приміщенні комітетів парламенту на Банковій 4 квітня.

Зокрема, підписані три закони щодо змін до Бюджетного кодексу та бюджету на 2013 рік:  закон №163-VII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу  щодо визначення деяких доходів бюджету», закон №164-VII «Про внесення змін до додатка №3 до Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік» та закон №181-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».

Також президент підписав закон №159-VII «Про приєднання України до Протоколу проти незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї, який доповнює Конвенцію Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності».

Позначки: