НОВИНИ

Тимошенко: У свідченнях Кириченка немає жодного слова правди

Лідер опозиції Юлія Тимошенко заявляє, що бізнес-парнера Павла Лазаренка - Петра Кириченка примусили дати неправдиві свідчення у справі про вбивство Євгена Щербаня. Відповідну заяву екс-прем’єра перед початком судового засідання, де має відбутися допит у режимі відеоконференції Кириченка, зачитала її донька Євгенія, повідомили в «Батьківщині».

«Лжесвідчення – це важкий тягар, який взяв на себе Петро Кириченко. Я заявляю, що жодного слова правди в його свідченнях немає. Але я його пробачаю, бо не кожен може протистояти тиску авторитарної машини. Його примусили дати ці неправдиві свідчення, незаконно кинувши за грати його онкохвору дружину Ізабеллу Кириченко. 5 вересня 2011 року вона була незаконно заарештована, а вже 18 листопада 2011 року Петро Кириченко дав лжесвідчення проти мене. Після цього його дружину відпустили до нього в США», - заявляє Тимошенко.

У заяві відзначається, що «Ізабелла Кириченко 23 березня 2012 року публічно підтвердила, що її чоловік дав свідчення проти Тимошенко під тиском її незаконного утримання у в’язниці» «Вона заявила газеті «Київ пост»: «З перших хвилин мого затримання, слідчі в прокуратурі почали питати мене про мого чоловіка, так як він знає Лазаренка і Тимошенко. Вони говорили, що він повинен відповісти на 400 або 600 запитань… Прокурори сказали, що мій чоловік не дурень і він приїде, щоб звільнити мене», - йдеться у заяві Тимошенко.

В заяві наголошується, що за словами Ізабелли Кириченко, один з прокурорів дійшов до того, що вимагав в суді продовження терміну її затримання, посилаючись на зв’язки чоловіка із Лазаренком.

« Це є прямим доказом сфальшованості свідчень Петра Кириченка під тиском Генеральної прокуратури», - заявляє Тимошенко, наголошуючи, що «не має жодного відношення до трагічної загибелі Євгена Щербаня».

Нагадаємо, перед сьогоднішнім засіданням суду захист Тимошенко заявив, що Генпрокуратура не надала протоколи допиту бізнес-партнера Лазаренка ні суду, ні захисту Тимошенко. У відповідь у ГПУ заявивли, що це не передбачено жодною нормою українського законодавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.