«Питання насильства та іншого жорстокого поводження стосується усієї правоохоронної системи. Проте, аналіз свідчить, що переважна більшість таких фактів мають місце серед працівників органів міліції», – сказав Пшонка.
За його словами, вжиті керівництвом відомства (МВД, – Ред.) заходи щодо профілактики, своєчасного реагування та усунення причин цього негативного явища, не дали належних результатів.
«У більшості регіонів не вживаються заходи щодо своєчасного притягнення до відповідальності працівників правоохоронних органів, які застосовують насильство та тортури до підозрюваних і затриманих», – вважає генпрокурор.
Він також зауважив, що надалі однією з причин порушення конституційних прав громадян залишається тяганина при проведенні досудового розслідування.
«Через несвоєчасне прийняття процесуальних рішень ми спостерігаємо збільшення залишку кримінальних проваджень. А у третині проваджень за фактами смерті громадян у службових приміщеннях органів внутрішніх справ та установах пенітенціарної системи досудове розслідування взагалі проводилося слідчими міліції», – сказав Пшонка.
Як повідомлялось, у листопаді 2012 року Європейський комітет Ради Європи з попередження тортур і жорстокого поводження оприлюднив щорічну доповідь про дотримання прав людини в місцях позбавлення волі, в якій йшлося, що в Україні зберігається виокий рівень насильства у тюрмах і міліції.
До цього, у жовтні, уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що в Україні створювати орган, який би займався розслідуваннями катувань правоохоронними органами, передчасно.
Нагадаємо, у травні минулого року Європейський суд з прав людини зобов'язав Українутерміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою.
Раніше міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко прогнозував, що після схвалення проекту нового Кримінально-процесуального кодексу не буде випадків застосування катувань в органах міліції.