НОВИНИ

Міністр внутрішніх справ вірить, що новий КПК припинить катування в міліції

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко прогнозує, що після схвалення проекту нового Кримінально-процесуального кодексу не буде випадків застосування катувань в органах міліції. Про це він сказав на прес-конференції.

«Із ухваленням Кримінально-процесуального кодексу чимало проблем підуть у небуття. Тобто не буде можливості й потреби проводити ці дії (здійснення катувань)», – сказав Захарченко.

Водночас він звернувся до особового складу органів міліції і заявив, що за кожен такий випадок, якщо він буде відомий керівництву МВС, тих людей, міліціонерів, які роблять це, притягатимуть до кримінальної відповідальності.

Він повідомив, що зараз ізолятори тимчасового утримання в органах міліції, а також місця затримання технічно оснащують.

За його словами, наразі встановлено в таких установах близько 4 тис. камер відеоспостереження.

Нагадаємо, 9 лютого за прийняття в першому читанні відповідного законопроекту №9700 проголосувало 253 депутати при 226 мінімально необхідних.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка прогнозує, що Рада ухвалить проект Кримінально-процесуального кодексу в другому читанні до кінця березня.

Комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при президентові України вважає, що схвалений Радою у першому читанні Кримінально-процесуальний кодекс потребує суттєвого доопрацювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.