НОВИНИ

Євросуд зобов’язав Україну викорінити практику катувань затриманих

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, про це йдеться в рішенні Європейського суду з прав людини від 15 травня 2012 року в справі «Каверзін проти України», яке отримало Міністерство юстиції України.

У цій справі Європейський суд констатував порушення статті 3 («Заборона катування») Конвенції про захист прав людини та основних свобод у зв'язку з тортурами заявника співробітниками міліції, неефективним розслідуванням його відповідних скарг, ненадання йому адекватної медичної допомоги та застосування до нього наручників у Дніпропетровській виправній колонії № 89, повідомили в прес-службі Мін'юсту.

При цьому Європейський суд зазначив, що він неодноразово визнавав наявність порушень статті 3 Конвенції у справах щодо України у зв'язку з жорстоким поводженням з особами, які утримуються під вартою, з боку працівників міліції та відсутністю ефективного розслідування відповідних скарг, що свідчить про існування на національному рівні системної проблеми.

Європейський суд зобов'язав державу терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань людей під вартою, та забезпечити проведення ефективного розслідування у кожному конкретному випадку. ЄСПЛ також ухвалив виправити на національному рівні цю проблему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.