Європейський парламент на пленарному засіданні 13 березня має намір обговорити українське питання за участю Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон. Очікується, що Ештон виступить із заявою, після чого пройде дискусія без прийняття резолюції.
Джерело агенції "Інтерфакс-Україна"в європейському парламенті повідомило, що ініціатором стала Європейська народна партія, яка внесла його до порядку денного в четвер у Брюсселі в рамках конференції президентів (керівний орган Європарламенту, до складу якого входять президент, віце-президенти парламенту і президенти парламентських груп – Ред.) за прискореною процедурою. «Це було зроблено після того, як стало відомо про рішення суду, яким Сергія Власенка позбавили депутатського мандата», – розповів співрозмовник агентства.
Читайте також: Світ про справу Власенка: українська влада "спалює мости" з ЄС
Напередодні Міжнародного жіночого дня – 8 Березня президент Віктор Янукович підписав Укази про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» більш ніж 10 тисячам багатодітних жінок.
Президент Віктор Янукович у вітанні з Міжнародним жіночим днем побажав українкам миру і радісної весни, а прем’єр-міністр Микола Азаров у привітанні наголосив, ще 8 березня є ще однією нагодою подякувати жікам за життя, красу і невичерпну мудрість.
Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко також привітала жінок зі святом та висловила переконання, що жінки все подолають і врятують світ, «бо ще жодна жінка в світі не розпочинала жодної війни».
У Харкові прихильники екс-прем'єра Юлії Тимошенко прийшли привітати її з 8 Березня до Центральної клінічної лікарні "Укрзалізниці" № 5, де вона проходить курс лікування.
У Києві відбувся марш протесту проти дискримінації жінок.
У столиці Росії біля будівлі Федеральної служби виконання покарань в Москві відбулась серія одиночних пікетів на підтримку арештованих учасниць групи Pussy Riot.
Новий президент Чехії Мілош Земан склав присягу на спільному засіданні обох палат парламенту в Празькому Граді, в якому взяли участь також члени уряду, іноземні дипломати та інші високопоставлені особи. Як пізніше стало відомо, президентові довелося повторно підписати присягу, оскільки в першому тексті присяги виявили граматичну помилку – в закінченні одного із слів були відсутні дві літери.
Президент Молдови Микола Тімофті прийняв відставку уряду, якому парламент три дні тому виніс вотум недовіри.
А в Польщі сейм відхилив пропозицію опозиційної партії Право і справедливість про вотум недовіри для уряду Дональда Туска.
Кардинали Римо-католицької церкви прийняли рішення провести Конклав – вибори нового Папи Римського, 12 березня.
Північна Корея скасувала пакт про ненапад з Південною Кореєю. Про це офіційний Пхеньян оголосив після того, як Рада безпеки ООН ухвалила нові санкції проти КНДР. Президент Південної Кореї Пак Кин Хе закликала війська Південної Кореї і США ввести підвищену бойову готовність у зв'язку з "провокаціями з боку Північної Кореї".
У столиці Венесуели відбулась державна церемонія прощання з Уго Чавесом. У ній взяли участь делегації з 55 країн, з них 32 очолювали керівники держав. Біля труни Чавеса змінювали один одного в почесній варті глави держав і урядів, які входять у Співтовариство латиноамериканських і карибських держав і Боліваріанського альянсу народів нашої Америки. Потім почесну варту також понесли президент Білорусі Аляксандр Лукашенка, який був разом з молодшим сином Ніколаєм, та президент Ірану Махмуд Ахмадінежад. Обидва лідери витирали хустинками очі від сліз.
Напередодні влада Венесуели прийняла рішення забальзамувати тіло Чавеса і ще на тиждень продовжити церемонію прощання з ним. Після цього планується залишити тіло у саркофазі в Музеї революції.
Колишнього президента Аргентини Карлоса Менема Апеляційний суд країни визнав винним в організації незаконної міжнародної торгівлі зброєю.
Прем'єр-міністр Туніса Алі Лараед представив новий уряд.