НОВИНИ

Президент Молдови прийняв відставку уряду

Президент Молдови Микола Тімофті прийняв відставку уряду, якому парламент три дні тому виніс вотум недовіри.

Подробиці цієї процедури не розкриваються, проте, згідно з конституцією Молдови, після прийняття відставки уряду президент повинен почати консультації по формуванню нового кабінету міністрів і висуває кандидатуру на посаду прем'єр-міністра.

Після цього парламент матиме 15 днів на те, щоб затвердити новий уряд на чолі з номінованим главою держави прем'єром.

Процедура може повторюватися протягом 45 днів. Якщо ж у цей строк парламент не висловить вотум довіри уряду, відхиливши пропозиції президента не менше двох разів, законодавчий орган може бути розпущений.

У такому випадку будуть призначені дострокові парламентські вибори, яких вже більше року домагається Комуністична партія Молдови.

Як повідомлялось, 5 березня парламент Молдови проголосував за відставку Кабінету міністрів під керівництвом Влада Філата.

«За» проголосували 54 з 101 депутата парламенту: комуністи (34 депутати), фракція Демократичної партії (15), група соціалістів (4) і незалежні депутати.  Для відставки уряду необхідний був 51 голос.

Влад Філат керував урядом Молдови двічі: з 2009 по 2010 роки, а також з 2011 по 2013 роки, коли у владі перебував Альянс за європейську інтеграцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.