НОВИНИ

Європарламент скликає засідання для розгляду "питання Власенка"

Європейський парламент на пленарному засіданні має намір обговорити українське питання за участю Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон. Українське питання заплановане до обговорення на пленарному засіданні 13 березня

Очікується, що Ештон виступить із заявою, після чого пройде дискусія без прийняття резолюції.

Джерело в європейському парламенті повідомив, що ініціатором українського питання стала Європейська народна партія, яка внесла його до порядку денного в четвер у Брюсселі в рамках конференції президентів (керівний орган Європарламенту, до складу якого входять президент, віце-президенти парламенту і президенти парламентських груп – Ред.) за прискореною процедурою.

«Це було зроблено після того, як стало відомо про рішення суду, яким Сергія Власенка позбавили депутатського мандата», - розповів співрозмовник агентства.

Крім того, в той же день – 13 березня - відбудеться засідання делегації Європарламенту у зв'язках з Україною, в рамках якого буде обговорюватися порядок денний Комітету співробітництва Україна-ЄС, запланованого на 5 квітня в Києві. Делегацію Європейського парламенту очолює депутат від Польщі Павел Коваль.

Як повідомлялось, віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич вважає, що, позбавивши Сергія Власенка депутатського мандата, Київ зробив ще один крок назад від підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд позбавив депутатських повноважень народного депутата від «Батьківщини» Сергія Власенка. Суд встановив, що захист будь-якої особи у суді нерозривно пов'язаний зі статусом адвоката та адвокатською діяльністю, зробивши з цього висновок про те, що Власенко адвокатську діяльність у зазначений у законі строк не припинив, тому є сумісником і мусить бути позбавлений депутатського мандата.

Раніше Генеральна прокуратура підтвердила, що Сергій Власенко виступав на судах Юлії Тимошенко в якості захисника не як адвокат, а як народний депутат.

Опозиція вже готує позов до Європейського суду з прав людини, в якому проситиме переглянути рішення ВАСУ щодо Власенка. 

У МЗС упевнені, що ситуація з депутатськими повноваженнями Сергія Власенка не завадить Україні підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Читайте також Світ про справу Власенка: українська влада "спалює мости" з ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.