НОВИНИ

У Каракасі відбулась державна церемонія прощання з Чавесом

У столиці Венесуели в державній церемонія прощання з президентом країни Уго Чавесом, який помер на 59-му році життя після тривалої хвороби, взяли участь делегації з 55 країн, з них 32 очолювали керівники держав.

Державна церемонія прощання проходила в будівлі Венесуельської військовій академії.

Церемонія почалася з державного гімну Боліваріанської Республіки Венесуели. Після цього віце-президент республіки поклав на труну Уго Чавеса копію золотої шаблі героя національної визвольної боротьби Симона Болівара, яку по закінченню церемонії вручили родині президента.

Біля труни Чавеса змінювали один одного в почесній варті глави держав і урядів, які входять у Співтовариство латиноамериканських і карибських держав і Боліваріанського альянсу народів нашої Америки.

Потім  почесну варту також понесли президент Білорусі Аляксандр Лукашенка, який був разом з молодшим сином Ніколаєм, та президент Ірану Махмуд Ахмадінежад. Обидва лідери витирали хустинками очі від сліз. 

 Після них біля труни стали міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров, глави делегацій Китаю та Екваторіальної Гвінеї.

Національний симфонічний оркестр виконав попурі з улюблених мелодій президента Чавеса, який не тільки із задоволенням слухав народну музику, але й сам часто виконував на мітингах пісні з венесуельського музичного фольклору.

Учасники церемонії також заслухали рядки з Євангелія, які прочитав  католицький священик, і коротку проповідь американського релігійного діяча Джессі Джексона, який відзначив, що все життя Уго Чавеса було присвячено допомозі бідним.

На завершення церемонії виступив віце-президент Венесуели Ніколас Мадуро, який  має скласти присягу в. о. президента. Він поклявся виконувати заповіти лідера боліваріанської революції.  Він наголосив, що "спадщина, залишена Чавесом, несе цінність для всього світу", а сам він "назавжди залишиться жити в серцях бідняків, яких захищав все своє життя".  

"Його душа була такою величезною, що тіло не змогло втримати її, і тепер вона кружляє по всьому світу, розширюючись і наповнюючи нас благословенням і любов'ю", - сказав віце-президент.  

Уго Чавес, зазначив Мадуро, підняв прапор Симона Болівара, "він навчив нас, як заново відкрити історію нашої батьківщини, навчив нас любити і прощати". "І сьогодні ми прощаємо тих, хто зводив наклепи на Чавеса", - додав Мадуро.

"Команданте був справжнім сином Ісуса Христа, у нього була кришталево чесна душа, він був вище несправедливості та брехні, і ми збережемо вірність його ідеалам", - сказав він.

Як відомо, влада Венесуели прийняла рішення забальзамувати тіло Чавеса і ще на тиждень продовжити церемонію прощання з ним. Після цього планується залишити тіло у саркофазі в Музеї революції.

Уго Чавес помер 5 березня. Причиною смерті лідера Венесуели, який тривалий час боровся з онкозахворюванням, став інфаркт.

Читайте також: Уго Чавес помер: чи виживе «чавесизм»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.