Комітет з регламенту палати представників конгресу США рекомендував прийняти об'єднаний законопроект про скасування поправки Джексона-Веніка і про "акт Магнітського" 14 листопада.
"Законопроект Магнітського" у варіанті палати представників, де домінують республіканці, передбачає введення візових і фінансових санкцій, які як вважають у Вашингтоні, причетні до порушення прав людини. Варіант сенату, де більшість належить демократам, пропонує вводити санкції відносно не тільки російських чиновників, але і офіційних осіб інших країн.
Після затвердження в палаті представників документ розгляне Сенат.
Потім погоджувальна комісія обох палат повинна підготувати єдиний варіант і передати його на підпис президентові США Бараку Обамі. Голосування в сенаті може відбутися до кінця листопада, а президент США, ймовірно, схвалить законопроект ще до кінця року.
За словами одного з ініціаторів "Закону Магнітського", конгресмена Джима Макговерна, санкції щодо осіб, причетних до смерті юриста повинні захистити права перш вего самих росіян.
У свою чергу, глава Hermitage Capital Уїльям Браудер висловив надію на те, що слідом за США "закон Магнітського" приймуть в Канаді та європейських країнах.
Як відомо, Москва неодноразово заявляла, що в разі прийняття "закону Магнітського" прийме у відповідь санкції відносно Вашингтона.
Нагадаємо, наприкінці жовтня Європейський парламент схвалив резолюцію, в якій Раді ЄС пропонується заборонити в'їзд до Євросоюзу російським чиновникам, які ймовірно причетні до загибелі в московському СІЗО юриста Сєргєя Магнітського.
Сєргєей Магністкій, консультант інвестиційного фонду Hermitage Capital Management помер у 2009 році в СІЗО в Москві.
У 2007 році він розпочав незалежне розслідування у справі згаданого фонду, який російська влада звинуватила у незаконному скуповуванні акцій стратегічних російських підприємств, включаючи "Газпром", "Сургутнефтегаз" и "Роснефть". Магнітского заарештували в листопаді 2008 року за звинуваченням у сприянні в ухиленні від податків в особливо великих розмірах.
Смерть Магнітского викликала бурхливу реакцію у міжнародних юридичних колах, серед політиків і громадських діячів багатьох країн. За твердженням адвокатів, смерть юриста стала наслідком відмови адміністрації СІЗО надати підслідному необхідну медичну допомогу попри сотню скарг із цього приводу.
У липні Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі прийняла так звану «резолюцію Магнітского», в якій закликала країни Європи ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті Магнітского.