НОВИНИ

У Держдумі вважають «список Магнітского» втручанням у внутрішні справи РФ

Російські парламентарі висловили незадоволення резолюцією Європарламенту, якою запроваджено єдиний режим візових обмежень і pамороження активів для російських посадовців, причетних до смерті юриста Сєргєя Магнітского.

Голова комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Алєксєй Пушков заявив, що резолюція європейських депутатів «спрямована на розділення Європи і Росії». А депутат Держдуми і заступник голови російської делегації в Європарламенті Лєонід Слуцкій назвав рішення «втручанням у внутрішні справи Росії».

Як повідомлялось, 24 жовтня Європейський парламент схвалив резолюцію, в якій Раді ЄС пропонується заборонити в'їзд до Євросоюзу російським чиновникам, причетним до загибелі у московському СІЗО Сєргєя Магнітского. У документі також міститься заклик заморозити в Європі банківські активи низки російських чиновників.

На думку депутатів Європарламенту, арешт Магнітського, умови його утримання і його смерть в ув'язненні свідчать про неповагу в Росії до основоположних прав людини.

Своїй рішенням Європарламент також закликав Росію здійснити варте довіри й незалежне розслідування цієї справи, яке охопило б усі її аспекти, і реформувати систему судочинства, щоб ліквідувати корупцію в ній.

Сєргєей Магністкій, консультант інвестиційного фонду Hermitage Capital Management помер у 2009 році в СІЗО в Москві. Магнітского заарештували в листопаді 2008 року за звинуваченням у сприянні в ухиленні від податків в особливо великих розмірах.

2010 року американський сенатор Бенджамін Кардін ініціював скасування віз на в'їзд до США, виданих 60-м високопосадовцям російських правоохоронних органів. Цей перелік отримав назву "список Магнітского". У липні Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі прийняла так звану «резолюцію Магнітского», в якій закликала країни Європи ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті Магнітского.

У червні комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив так званий «акт Магнітського».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.