НОВИНИ

Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла «резолюцію Магнітського»

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі на сесії в Монако, у неділю, прийняла так звану "резолюцію Магнітського".

У документі країни Європи закликали ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті в московському СІЗО юриста Сергія Магнітського.

У прийнятій резолюції також висловлено підтримку "акту Магнітського", який зараз перебуває на розгляді Конгресу США, і аналогічних законопроектів в інших країнах.

Російська делагація намагалася не допустити розгляду документа, однак її позицію підтримали лише 6 депутатів Парламентської асамблеї, проти висловилися 32.

Нагадаємо, 26 червня комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив так званий "Акт Магнітського". На підтримку законопроекту висловилися як республіканці, так і демократи.

Як повідомлялося, у квітні Сполучені Штати розкритикували рішення російських слідчих зупинити кримінальне переслідування щодо однієї з обвинувачуваних у справі Сєргєя Магнітского. Представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон очікує від російської влади ретельного розслідування обставин смерті Магнітского та притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Сєргєй Магнітскій, юрист фонду HermitageCapital, заявив про розкриття ним великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взятий під варту і помер у СІЗО в Москві у 2009 році.

Смерть Магнітского викликала хвилю обурення в суспільстві. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.