«Зміст звітів деяких канадських організацій, на жаль, уже відомий. І ці звіти є негативними. Керівник делегації Всесвітнього конгресу українців уже озвучив свою позицію: вибори в Україні не можна визнавати демократичними й такими, що відбулися відповідно до міжнародних стандартів», – сказав Кожара.
Він зазначив, що такі заяви не сприяють авторитету тих організацій, які їх роблять, і негативно впливають на передвиборну атмосферу в Україні.
«Також вони негативним чином впливають на хід передвиборної кампанії в самій країні. І стають інструментом у боротьбі політичних сил України», – сказав депутат.
«Для мене такі заяви – повне відтворення заяв деяких опозиційних сил в Україні. А це свідчить про те, що певні міжнародні спостерігачі дуже тісно співпрацюють із деякими опозиційними силами, що є порушенням міжнародного права і законодавства країни», – додав Кожара.
Як повідомлялось, канадські спостерігачі у проміжному звіті вказали на використання під час виборчої кампанії в Україні адмінресурсу, застосування чорного піару, а також на відсутність плюралізму на українському телебаченні.
Нагадаємо, Леонід Кожара вважає, що прийнята 3 жовтня на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) в Страсбурзі резолюція, яка дає визначення терміну «політичний в’язень», не має до України жодного відношення.
3 жовтня ПАРЄ прийняла резолюцію, яка визначає термін «політичний в'язень». У документі, зокрема, викладено 5 критеріїв, які можуть визначити, що той чи інший громадянин є політв'язнем. При цьому Асамблея закликала всі країни – члени Ради Європи, в яких є підозри на наявність політв'язнів, переглянути справи таких осіб.
Українські правозахисники вважають, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко є політичним в’язнем.
Читайте також: Міжнародні спостерігачі про виборчу кампанію: адмінресурс, масовий підкуп та залякування