НОВИНИ

Регіонал переконаний, що резолюція ПАРЄ щодо політв'язнів жодного стосунку до України не має

Народний депутата від фракції Партії регіонів Леонід Кожара вважає, що прийнята 3 жовтня на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) в Страсбурзі резолюція, яка дає визначення терміну «політичний в’язень», не має до України жодного відношення.

«А вона до нас взагалі не має жодного відношення. Це -політична декларація. Ми її цінуємо як політичну декларацію. Я думаю, що сама термінологія удосконалюватиметься, це потрібно брати до уваги при формуванні кримінального законодавства і кримінально-процесуального законодавства. Але у цій резолюції Україна не називається, я вважаю, що немає нічого в цій резолюції, що можна було прикласти на нинішні українські реалії», - заявивдепутат.

При цьому він відзначив, що, на його думку, ПАРЄ прийняла дуже загальне, політичне визначення, а не юридичне. Також депутат припустив, що ухвалення резолюції може ускладнити роботу Європейського суду з прав людини.

«Суд завжди тримався легалістичної лінії, і його не можна втягувати у політичні події. Але оскільки Європа сама зараз перебуває у стані важливих виборів в дуже важливих країнах, в одних вже вибори пройшли і формуються нові уряди, і наступного року пройдуть вибори, наприклад, в Німеччині, тому все сильно політизується», - заявивКожара.

«Це (ухвалення резолюції -Ред.), я думаю, не сприяє підвищенню авторитету Ради Європи як європейського форуму для обговорення європейських проблем. У мене двозначне ставлення до того, що відбулося на сесії», - додав він.

Нагадаємо, 3 жовтня ПАРЄ прийняла резолюцію, яка визначає термін «політичний в'язень». У документі, зокрема викладено 5 критеріїв, які можуть визначити, що той чи інший громадянин є політв'язнем. При цьому Асамблея закликала всі країни - члени Ради Європи, в яких є підозри на наявність політв'язнів, переглянути справи таких осіб.

Українські правозахисники вважають, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко є політичним в’язнем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.