НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Канадські спостерігачі вказують на адмінресурс, чорний піар та відсутність плюралізму на ТВ

Використання чорного піару в Україні не обмежується конкретними областями. Про це заявили представники канадської місії спостерігачів в Україні CANADEM.

«Наголошуємо, що до чорного піару в Україні вдаються різні політичні партії. Крім того, це явище не обмежене географічно. І негативний піар використовують не лише у друкованій пресі», - сказав Михайло Боцюрків, аналітик ЗМІ місії спостерігачів Канади в Україні.

Представники місії зауважили, що наразі в Україні є проблеми із доступом виборців до плюралістичної інформації, що негативно впливає на прийняття виборцями зважених рішень.

«Відсутність плюралізму на українському телебаченні також триває. Свіжий приклад – вчора телеканал ТВі виключили з переліку аналогового мовлення у Сумах, Сімферополі, Полтаві», - зауважила Ганна Шиптур, координатор місії спостерігачів Канади в Україні.

Також в експертів викликає занепокоєння розгляд судових скарг, пов’язаних з виборами.

«Адміністративні суди відмовляються розглядати такі справи, що свідчить про недотримання букви закону. Крім того, суди виносять суперечливі постанови. Так, кілька судів не визнали роздачу грошей і товарів виборцям протизаконною. Один із судів постановив, що агітаційні плакати в приміщенні ОВК не є агітацією (які саме це були суди – спостерігачі не вказали – Ред.)», - сказала Шиптур.

Спостерігачі також наголосили, що в Україні й надалі триває використання адміністративного ресурсу. Зокрема, представники місії зауважили, що окремі кандидати використовують благодійні фонди для підкупу виборців.

«Так, нещодавно нам розповіли, що один з кандидатів пропонував студентам безкоштовні подорожі або ж гроші, якщо ті підтримають його на виборах», - повідомила Шиптур.

Експерти звернули увагу на те, що в Україні має місце використання органів влади для перешкоджання діяльності опозиційних кандидатів.

«Так, у місті Вільнянську 5 жовтня партія УДАР мала проводити зібрання. За день до нього міська влада розпочала на центральній площі (де мав проходити мітинг) будівельні роботи. Мер повідомив, що вони проводяться на безоплатній основі. Хоча, незважаючи на роботи зібрання було проведене», - розповіли експерти.

Водночас, спостерігачі CANADEM відзначили й певний прогрес. Так, експерти висловили задоволення скасуванням закону, який криміналізував наклеп, та обмеженням виборчого «туризму».

CANADEM - некомерційна, неурядова організація, створена в 1996 році за фінансової підтримки Канадського Департаменту закордонних справ та міжнародної торгівлі. CANADEM на даний час має в своєму реєстрі найбільшу кількість міжнародних громадських експертів у світі. CANADEM є офіційним партнером Управління ООН з координації гуманітарної діяльності через свої програми. Також організація співпрацює з ЮНІСЕФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.