У вівторок під час засідання суду у справі ЄЕСУ представники державного обвинувачення, вирішуючи питання про доцільність проведення судового засідання за відсутності Тимошенко, висловилися за перенесення засідання.
Суддя також визначив неможливим проводити судове засідання за відсутності підсудної і переніс засідання на 15 жовтня. Прихильники Тимошенко, які були присутні на судовому засіданні, зустріли таке рішення головуючого судді вигуками: «Ганьба!».
Поряд суду також пройшов мітинги прихильників і противників екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Журналістам державний обвинувач Вікторія Калита пізніше сказала, що екс-прем'єру Юлії Тимошенко доведеться постати перед судом у справі ЄЕСУ, як би вона не затягувала процес.
Також Державна пенітенціарна служба спростувала заяву захисника екс-прем’єр-міністра Сергія Власенка про фальсифікацію інтерв’ю з колишньою співкамерницею Юлії Тимошенко Юлією Абапловою, яке було оприлюднене на сайті УНН. Пізніше радник президента Ганна Герман офіційно заперечила причетність до сайту УНН – ЗМІ пов’язують цей сайт з екс-помічником Герман.
У вівторок об'єднана опозиція «ВО «Батьківщина» подала скаргу до Центральної виборчої комісії на кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 113, Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Білорусь Віктора Тихонова.
Тим часом Центральна виборча комісія зареєструвала ще 14 нових спостерігачів на виборах у Верховну Раду.
Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) в проміжному звіті організації за період з 5 серпня по 9 вересня констатувала активне використання адміністративного ресурсу кандидатами в депутати Верховної Ради під час виборчої кампанії та висловила стурбованість обмеженням мовлення окремих засобів масової інформації напередодні виборів.
Тим часом телеканалу ТВі заборонили проводити зовнішньоекономічну діяльність без спеціального дозволу Міністерства економіки.
«Телекритика» повідомила, що телеканали ICTV, «Україна» та «Перший національний», за результатами моніторингу теленовин у серпні, стали лідерами за випуском у ефір матеріалів з ознаками замовності, або «джинси».
Forbes.ua повідомив, що Національний банк України знайшов винних у девальвації, коли 4 вересня курс національної валюти на міжбанку впав до 8,20 грн/USD – рівня кризи 2009 року.
Верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, виступаючи на сесії Європарламенту в Страсбурзі, заявила, що Європейський Союз хотів би бачити подальший прогрес в Україні.
У вівторок президент Віктор Янукович у Дніпропетровську висловився за реформування Кабінету Міністрів з метою збільшення уваги до промислової галузі економіки, доручив побудувати п'ять заводів із переробки вугілля в газ та сказав, що за необхідності можна внести зміни в закон про здійснення державних закупівель.
Лідер партії «УДАР» Віталій Кличко заявив, що готовий дебатувати з будь-яким представником сьогоднішньої влади. «Ми готові дебатувати з нашими політичними опонентами – з Партією регіонів. А дебатувати з партіями, які на сьогодні мають сумнівні шанси пройти до ВР і подолати 5% бар’єр, я не бачу сенсу», – наголосив Кличко.
У Львові 3 тисячі освітян вийшли на мітинг на підтримку української мови біля пам'ятника Тарасові Шевченку.
У Харкові кілька сотень ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції оголосили в безстрокову акцію протесту.
У Києві без гарячої води залишились мешканці Деснянського, Оболонського, частини Дніпровського і Подільського районів.
На Буковині голова міської ради районного центру Сторожинець Микола Карлійчук заявив про складення повноважень мера, пояснивши свої дії тиском з боку влади й опозиції.
У Росії Московський обласний суд почав розглядати по суті справу чотирьох звинувачених у здійсненні вибухів минулого року на одному з московських міжнародних летовищ Домодєдово, в яких загинули 37 людей і 172 було поранено.
У США у пам'ять про загиблих у терактах 11 вересня 2001 року кандидати на пост президента США Барак Обама і Мітт Ромні призупинили свої виборчі кампанії. Протягом дня політики утримуватимуться від програмних заяв та агітації в ЗМІ. Замість цього обидва візьмуть участі в церемоніях вшанування 2 тис. 977 жертв трагедії.
Тоді як на президентських виборах в США за Барака Обаму готові голосувати на 6% більше виборців, ніж за Мітта Ромні.
Також Сполучені Штати розсекретили свої архіви про розстріли поляків у Катині. Документи, оприлюднені Національним архівом США, свідчать про те, що адміністрації президента Рузвельта було відомо про розстріл працівниками НКВС у 1940 році польських офіцерів у Катинському лісі.
У ДТП на сході Франції постраждало п’ятеро українців.
МЗС повідомили, що у Сирії залишаються до 450 українців.