Передвиборчий арсенал Литвина: годинники, велосипеди, щоденники і сайт Ради

10 Вересня 2012, 17:54

Ще минулого року ЗМІ звернули увагу на те, що кількість «робочих поїздок» Литвина на Житомирщину, де розташований його виборчий округ №65 – Новоград-Волинський, суттєво зросла. 

Зокрема, протягом 2011 року Литвин 12 разів побував у Новоград-Волинському виборчому окрузі Житомирської області. При цьому в кожну таку подорож Литвин брав фотографа парламентського видання «Голос України».

Окрім цього, у держбюджеті-2012 на цей округ було закладено субвенції на суму 75 млн грн. За словами голови підкомітету з питань видатків бюджетного комітету Верховної Ради Павла Жебрівського (НУНС), йдеться про м. Новоград-Волинський, Новоград-Волинський р-н, Баранівський р-н, Олевський р-н і Ємільчинський р-н.

Поїздки Литвина в регіон здебільшого супроводжувались роздачею подарунків. Так, 16 лютого Литвин від імені власного фонду «Майбутнє Полісся» роздавав «стипендії» та «гранти», а також відвідав зруйновану школу.

24 березня голова Верховної Ради під час зустрічі з колективом центральної районної лікарні смт Червоноармійськ Житомирської області подарував 34 фельдшерським і фельдшерсько-акушерським пунктам велосипеди від свого благодійного фонду «Майбутнє Полісся».

А у квітні цього року у Литвина відбулася зустріч з викладачами й учнями Новоград-Волинського навчально-виховного комплексу "Гімназія імені Лесі Українки – школа першого ступеня", яких привезли у Верховну Раду.

10 червня напередодні Дня медичного працівника Литвин побував у Ємільчинській поліклініці, де вручив медичному персоналу 130 тонометрів та технічні паспорти на 63 велосипеди для фельдшерсько-акушерських пунктів району. Найкращі медичні працівники лікарні отримали грамоти міністерства охорони здоров’я і годинники від голови Верховної Ради. У межах робочої поїздки Литвин також вручив посвідчення "мати-героїня" та відповідні нагрудні знаки 20 жінкам – жителькам Ємільчинського району.

А команді футбольного клубу "Ємільчине" керівник парламенту подарував спортивну форму, футбольному клубу "Червоноармійськ" – комплект м’ячів. Відзнаки голови Верховної Ради отримали найактивніші учасники фізкультурного і спортивного руху Ємільчинського району.

Під час перебування з робочою поїздкою у Червоноармійському районі Житомирської області 28 червня Литвин поспілкувався з мешканцями сіл Очеретянка, Соколів і Тетірка та передав місцевим школам книжки у рамках програми «Книга повертається до школи».

Сам же Литвин заявив, що не вважає часті візити в регіон зловживанням обов'язками, а намагається повернути «ті борги, які раніше недоотримали наші люди».

«Я абсолютно не використовую кошти платників податків, те, що я роблю, йде від душі і за рахунок фонду «Майбутнє Полісся» (створений Володимиром Литвином – Ред.) і моїх особистих рахунків», – сказав він.

Окрім цього, нещодавно стало відомо, що Литвин подарував школярам Житомирщини щоденники, кожна сторінка яких починається з його цитати. Такі подарунки отримали школярі Новоград-Волинського, Ємільчинського, Червоноармійського та Баранівського районів області.

На початку вересня цього року кілька народних депутатів (Ірина Геращенко, Ольга Герасим'юк, Олександр Третьяков, Кирило Куликов та Віталій Чепинога) вимагали від спікера парламенту відмовитися від адмінресурсу і не використовувати сайт Верховної Ради для агітації. Зокрема, вони наголошують, що Верховна Рада нещодавно виділила значні кошти на оновлення офіційного сайту парламенту. Однак, "офіційний сайт більше схожий не на інформаційну сторінку про діяльність Верховної Ради, а на персональну сторінку глави ВР Володимира Литвина".

Натомість прес-служба парламенту заявила, що у жодному повідомленні про діяльність голови Верховної Ради на сайті ВР не міститься ані агітаційних матеріалів, ані інформації про його роботу як кандидата в депутати.

Читайте також: Кум королю: що думають виборці Литвина про свого «головного» кандидата

У центрі скандалу опинився і брат голови ВР – Петро Литвин.

25 серпня ЗМІ поширили інформацію, що на активістів громадської організації, яка роздавала листівки, у яких Литвина звинувачують у сприянні прийняттю мовного закону, напала група осіб. Одним із нападників виявився Петро Литвин. А згодом їх побили також у відділку працівники міліції, куди активісти пішли для написання заяви.

У свою чергу брат голови Ради назвав провокацією поширення інформації про нібито побиття ним активістів. При цьому Петро Литвин підкреслив, що готовий відстоювати свою честь і достоїнство в суді й домагатися відповідальності організаторів акції.

Сам спікер Ради пояснив реакцію свого брата Петра на поширення агітаційних матеріалів проти спікера їхнім провокаційним змістом. Водночас Литвин зазначив, що емоції свого брата не поділяє.

Як відомо, Литвин народився в селі Слобода-Романівської Новоград-Волинського району Житомирської області.