У п'ятницю, 17 серпня, Печерський районний суд Києва засудив екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до 2 років обмеження волі за службову недбалість, допущену при продовженні строку стеження в рамках розслідування кримінальної справи за фактом отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка. Двом іншим підсудним, Олегу Павленову та Володимиру Тарасенку, присудили виплату штрафу у 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8,5 тисяч гривень із забороною обіймати організаційно-розпорядчі посади протягом 3 років.
Після оголошення рішення суду прокурори повідомили, що наразі немає підстав утримувати екс-міністра внутрішніх справ у слідчому ізоляторі. Відтак, його можна етапувати до колонії.
Водночас, захисники екс-міністра заявили, що вирок є незаконним і рішення суду не ґрунтуєтсья на матеріалах кримінальної справи та нормах законодавства. Наразі готується апеляція.
На додачу, прес-служба партії "Народна самооборона" поширила повідомлення, в якому наголошується, що суддя Ганна Медушевська сфальсифікувала документи у справі екс-міністра.
Із заявами з приводу вироку виступили представники США Чехії. Вони висловили розчарування вироком Луценку та вкотре закликали українську владу звільнити опозиційних політиків.
Також у п'ятницю дві обласні ради ухвалили рішення про реалізацію закону "Про засади державної мовної політики". Так, в Луганській облраді за впровадження норм закону проголосували 96 депутатів. Того ж дня на Херсонщині 50 депутатів проголосували за "моний закон", визнавши, тим самим, рсоійську мову регіональною. На післясесійному брифінгу голова обласної ради Віктор Пелих припустив, що крім російської, регіональною на Херсонщині може стати й турецька мова.
Між тим, столиця України поки не поспішає із впровадженням "мовних" ініціатив. У п'ятницю прес-служба Київради повідомила, що наразі жодного проекту рішення з цього питання не надходило.
А міськарада Тернополя 17 серпня закликала ради усіх рівнів не виконувати закон про засади державної мовної політики.
Автори ж закону, депутати Колесніченко та Ківалов, повідомили, що вже взялися за внесення поправок. Нині їх розглядає робоча група, створена президентом. Сам Ківалов припустив, що перші зміни до документу внесуть вже у вересні.
17 серпня прокуратура Дніпропетровської області висунула обвинувачення 4 підозрюваним у здійсненні 27 квітня терористичного акту в Дніпропетровську. Про це повідомила представник правоохоронних органів. На цей момент відомо лише те, що суд над обвинуваченими плануєтсья зробити відкритим.
І у п'ятницю Організація Об'єднаних Націй обрала нового спеціального посланця по Сирії. Ним став колишнівй міністр закордонних справ Алжиру Лахдар Брахімі. Брахімі очолював МЗС Алжиру з 1991 до 1993 року. Згодом працював спецпосланцем ООН в Іраці, Афганістані, Гаїті та у Південній Африці. Він має замінити на посту Кофі Аннана, у якого 31 серпня закінчується строк повноважень.