НОВИНИ

Турецька може стати регіональною на Херсонщині

Турки, що компактно проживають на Херсонщині в сільській місцевості, можуть поставити питання про надання їх мові статусу регіональної.

Про це заявив у п'ятницю, голова обласної ради Віктор Пелих на брифінгу після сесії облради, на якій було прийнято рішення про надання російській мові статусу регіональної.

"Можливо, в сільських територіях - є й турки у нас компактно живуть, є і татари, які компактно живуть, де більше відсотків - вони також приймуть рішення. Є закон (Закон України" Про засади державної мовної політики "- ред.), Ну що нам робити? Ми законослухняні громадяни. Будемо виконувати ", - зазначив Пелих.

Як повідомили в Херсонській облдержадміністрації, згідно з останнім переписом населення, в області проживають 3 тис. 736 турків - у Чаплинському, Новотроїцькому, Білозерському та деяких інших районах області. Найбільше їх у Чаплинському районі - 2 тис. 278 осіб.

Нагадаємо, херсонська обласна рада на сесії в п'ятницю, 17 серпня, ухвалила рішення щодо реалізації на території області положень закону "Про засади державної мовної політики", що передбачає надання російській мові статусу регіональної.

Підписаний президентом Віктором Януковичем 8 серпня закон про засади державної мовної політики передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.