«Нам вдалося за час нашого розслідування добути всю тендерну документацію, оригінал договору, підписаного між Чономорнафтогазом і підставною оффшорною компанією. Окрім першої вишки, з якої все почалося була друга вишка, а потім ще був фіктивний тендер на купівлю чотирьох кораблів супроводження, на якому було вкрадено за нашими оцінками близько 560 млн. грн. Нам вдалося на основі цих документів довести, що тендер був абсолютно фіктивним, що документи, які були подані на тендер абсолютно фальшиві, і, що найголовніше, вдалося довести, що існує змова українських чиновників, за яку вони повинні понести чітку відповідальність», – сказав Семерак.
В той же час, Власенко розповів, що всі зібрані документи за підписом Тимошенко будуть направлені до FATF та інших відповідних організацій.
Власенко пояснив, що згідно з регламентом FATF, це звернення пройде перевірку і за потреби направить його до правоохоронних відомств тих країн, які замішані в даній оборудці.
«Згідно із законодавством Великої Британії і з законодавством Латвії такі дії є кримінальним злочином. А це країни ЄС з усіма наслідками, які з цього випливають», – сказав Власенко.
У свою чергу Семерак запевнив, що тепер питання про причетність, зокрема, міністра палива і енергетика України Юрія Бойка будуть задавати президенту Віктору Януковичу та прем’єру Миколі Азарову під час кожного візиту до ЄС чи до Росії, «бо бути партнером злочинної влади і президенту Путіну, і прем’єру Мєдвєдєву буде не надто комфортно», – додав Семерак.
Нагадаємо, минулого року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.
У першому тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.