«Зазначена ухвала в частині заборони використання символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова, на будівлях державних установ і комунальних підприємств міста, під час проведення масових заходів – суперечить положенням Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» та Рішенням Конституційного Суду України від 16.06.2011 року № 6-рп/2011 щодо офіційного тлумачення окремих положень підпунктів 1,2 пункту 1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги», – зазначається в повідомленні.
Як зазначає Генпрокуратура, протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження.
Нагадаємо, 26 квітня депутати Львівської міськради прийняли рішення про заборону використання символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова. Згідно з документом, міська рада заборонила: використання на території Львова символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної і нацистської символіки; використання символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на будівлях держустанов і комунальних підприємствах Львова; символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки під час проведення масових заходів.
Як відомо, 21 травня минулого року Віктор Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги. Законом було встановлено однією з форм увічнення Дня Перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.
17 червня того ж року Конституційний суд України визнав, що використання червоного прапора для увічнення Дня Перемоги суперечить нормам Конституції.