Печерський районний суд Києва визнав винним колишнього в.о. міністра оборони України Валерія Іващенка у зловживанні службовим становищем і присудив йому 5 років позбавлення волі. Суд також позбавив Іващенка другого рангу державного службовця й заборонив йому займати посади з організаційно-розпорядницькими функціями протягом 3 років.
На вирок Іващенку вже відреагував Данський Гельсінський комітет з прав людини, зазначивши, що не вважає його результатом чесного суду. Сам Іващенко звинувачує суддю Печерського райсуду Сергія Вовка у тортурах через вказівку проводити судове засідання 9 квітня у конвойній кімнаті будівлі суду.
Сьогодні італійський суд прийняв рішення про звільнення екс-глави Харьківської ОДА Арсена Авакова, який був затриманий наприкінці березня в Італії. Адвокат Авакова повідомив, що розгляд питання про екстрадицію його підзахисного з Італії до України продовжується.
Пізніше в Генпрокуратурі України повідомили, що суд в Італії обрав стосовно Авакова домашній арешт. Однак італійський адвокат Коррадо Олівьеро цю інформацію спростував.
А начальник управління Харківської обласної прокуратури Олександр Бабіков заявив, що Аваков просив надати йому право на постійне проживання в Литві. Він також зазначив, що прокуратура не має інформації про те, чи було задоволено це клопотання.
Верховна Рада призначила Романа Магуту головою Рахункової палати. Як повідомлялося раніше, ініціатива з призначенням Магути належить спікеру парламента Володимиру Литвину. "Я вніс кандидатуру Магути Романа Миколайовича у зв'язку з тим, що Петро Порошенко, якого пропонували також на цю посаду… був призначений міністром. Я чекав, ситуація змінилася, тому запропонував Магуту", – заявив Литвин 9 квітня.
До цього часу Магут працював на посаді першого заступника голови правління Державного Ощадного банку. Пізніше стало відомо, що на цій посаді він минулого року отримував зарплату – майже 240 тисяч гривень на місяць.
Пізніше Рада продовжила своє вечірнє засідання в четвер до завершення розгляду всіх питань порядку денного.
Пізно ввечері Рада прийняла урядовий законопроект щодо внесення змін до державного бюджету на 2012 рік під соціальні ініціативи президента Віктора Януковича. За відповідний документ проголосувало 271 картка народного депутата. Таким чином доходи державного бюджету на 2012 рік збільшено на 33,346 млрд гривень до 366,167 млрд гривень, а видатки – на 33,346 млрд гривень до 391,356 млрд гривень.
Верховна Рада також дозволила Національній акціонерній компанії «Нафтогаз Україна» закуповувати за державні кошти послуги, пов'язані з торгівлею природним газом, без застосування тендерних процедур відповідно до закону «Про здійснення державних закупівель», а також приватизацію 14 державних теплоелектроцентралей та визначила особливості приватизації вугледобувних підприємств.
Після переходу про продовження розгляду нового Кримінально-процесуального кодексу депутати від фракції «БЮТ-«Батьківщина» покинули сесійну залу Верховної Ради, пояснюючи це тим, що жодну поправку опозиції депутати так і не прийняли. Близько півночі депутати продовжували працювати.
Центральна виборча комісія створила 33 540 звичайних і спеціальних виборчих дільниць на виборах Верховної Ради в Україні й 114 виборчих дільниць за кордоном.
У ЦВК також пояснили, що нинішній міністр оборони Дмитро Саламатін був висунутий кандидатом у народні депутати і зареєстрований ЦВК у 2007 році на законних підставах. Як відомо, він отримав громадянство України у 2005 році.
Президент Віктор Янукович разом із Мішелем Платіні відкрив новий термінал Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. У зв'язку з цим, у Львові вранці було паралізовано рух транспорту на окремих вулицях. А на зустріч Януковича з інтелігенцією не пустили журналістів. Пізніше ЗМІ повідомили, що автобуси, де перебували представники медіа возили за кортежем Януковича, не дотримуючись жодних правил дорожнього руху.
Партія «Батьківщина» заявила, що співробітники Міністерства внутрішніх справ намагалися увірватися до квартири народного депутата від фракції БЮТ-Б Сергія Пашинського. «Це сталося сьогодні близько 9:15 ранку. Правоохоронці мотивували свої дії порушенням кримінальної справи щодо побиття невідомими особами співробітників «Беркуту» під стінами Печерського та Апеляційного судів столиці під час судових засідань у справі проти Юлії Тимошенко», – йшлося у повідомленні прес-служби. Пізніше міліція це заперечила.
Прем'єр-міністр Микола Азаров на прес-конференції у Вільнюсі заявив, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко повинна визнати свою провину перед українським народом.
Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 948,6 тис. євро за своїми рішеннями в 2011 році. Таким чином, Україна зайняла 10-е місце серед інших країн Ради Європи за обсягом суми, що її зобов'язав виплатити суд.
Глава Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков повідомив, що 90% фактів, викладених у журналістському розслідуванні про Лук'янівське СІЗО, не підтверджується. Нагадаємо, в своєму фільмі журналісти показали жахливі умови утримання ув'язнених Лук'янівського СІЗО. Сюжет складається з відеозаписів, знятих самими ув'язненими на мобільні телефони, які, як відомо, їм заборонено мати. Показані умови утримання ув'язнених істотно відрізняються від тих, що зазвичай демонструють гостям СІЗО – делегаціям міжнародних правозахисників і журналістів.
Підполковник міліції у відставці, почесний член Асоціації ветеранів спецпідрозділу «К» Петро Арнаутов та офіцер запасу ЗСУ Олексій Міщенко просять президента, голову ВР, генпрокурора, голову СБУ та міністра внутрішніх справ притягнути першого заступника голови партії «Батьківщина» Олександра Турчинова до відповідальності за начебто незаконне виділення ним квартири. Прес-служба "Батьківщини" у відповідь заявила, що обидва учасники прес-конференції виявилися колишніми міліціонерами, які ніколи не мали відношення ані до СБУ, ані до черги працівників Служби на отримання квартир.