НОВИНИ

Головний тюремник заявляє, що 90% з фільму про СІЗО не підтвердилися

Глава Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков заявляє, що 90% фактів, викладених у журналістському розслідуванні про Лук'янівське СІЗО, не підтверджується. Про це він заявив сьогодні журналістам на прес-конференції.

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, Лісіцков зазначив, що на сьогоднішній день управління Державної пенітенціарної служби в Київській області провело службове розслідування, і всі матеріали з цього питання направлені в прокуратуру.

«Прокуратура перевіряє, вона зобов'язана це перевіряти. В даний час йде перевірка тих фактів, які були викладені в Інтернеті і в телепрограмах. Одне можу сказати, що, за нашими даними, на сьогоднішній день 90% фактів, які викладені, вони не підтверджуються», - зазначив він.

Разом з тим, Лісіцковне став заперечувати, що в ізоляторі є проблеми з грибком.

«Те, що стосується фактів за гроші надання чи послуг, то чи передачі телефонів, у нас цих фактів немає. Ті опитування, які ми провели серед співробітників, ув'язнених, підтверджують, що немає таких фактів. Потрапляють ці заборонені предмети... За минулий рік ми вилучили близько 5000 телефонів», - заявив він.

Нагадаємо, в своєму фільмі журналісти показали жахливі умови утримання ув'язнених Лук'янівського СІЗО. Сюжет складається з відеозаписів, знятих самими ув'язненими на мобільні телефони, які, як відомо, їм заборонено мати. Показані умови утримання ув'язнених істотно відрізняються від тих, що зазвичай демонструють гостям СІЗО - делегаціям міжнародних правозахисників і журналістів. Крім того, журналісти змогли, за їх підтвердженням, підкупити співробітників СІЗО, щоб мати можливість передавати в СІЗО заборонені предмети. Також, згідно фільму, в деяких камерах Лук'янівського СІЗО був виявлений небезпечний грибок, а якість питної води, яку змушені пити ув'язнені, значно нижча норми.

Після виходу цього скандального фільму президент Віктор Янукович доручив генеральному прокурору Віктору Пшонці перевірити викладені в ньому факти. У зв'язку з цим начальник Київського СІЗО Євген Домбровський був тимчасово відсторонений від виконання посадових обов'язків. Замість нього призначено Павло Голубовського.

12 квітня прокуратура столиці порушила кримінальну справу за фактом службової недбалості посадових осіб Київського слідчого ізолятора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.