НОВИНИ

Рада дозволила "Нафтогазу" закуповувати газ без тендерів

Верховна Рада дозволила Національній акціонерній компанії «Нафтогаз Україна» закуповувати за державні кошти послуги, пов'язані з торгівлею природним газом, без застосування тендерних процедур відповідно до закону «Про здійснення державних закупівель».

За прийняття відповідного законопроекту №10305, внесеного Кабінетом Міністрів 6 квітня, в цілому проголосувало 272 депутати при 226 мінімально необхідних.

Таким чином, Рада вивела з-під дії вищевказаного закону закупівлю НАКом природного газу, послуг з його транспортування (у тому числі переміщення, фрахтування, страхування, зливання/наливання, інспекції кількості та якості), розподілу, постачання, зберігання.

Крім того, тепер до «Нафтогазу» не будуть застосовуватися тендерні процедури при закупівлі за держкошти фінансових інструментів, операцій з деривативами та управління ризиками, фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів та інших послуг, які застосовуються в міжнародній торговій і фінансовій практиці при закупівлі та реалізації природного газу.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко пояснює дану законодавчу ініціативу Кабінету Міністрів необхідністю приведення законодавства до європейських норм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.