У неділю 18 березня у місті Обухів Київської області відбувалися вибори мера. Порядок під час волевиявлення народу забезпечувало приблизно 100 правоохоронців. Звісно, без гучних заяв не обійшлося: представники як опозиційних, так і провладних штабів звинувачували одне-одного в провокаціях та порушеннях виборчого процесу.
Зокрема, партія «УДАР» заявила, що у день виборів в Обухові влаштували ярмарок, на який люди прибували автобусами з інших міст. За повідомленнями штабу кандидата «УДАРу», частина приїжджих голосувала на дільницях за відкріпними талонами.
Представники провладного кандидата, Олександра Левченка, в свою чергу повідомляли про спроби «молодиків спортивної статури» увірватися до штабу кандидата в мери. Пізніше Юрій Молчанов (представник Олександра Левченка, кандидата від ПР – ред.) заявив про можливий тиск на виборчі комісії під час підрахунку голосів з боку «невідомих осіб спортивної статури». Молчанов заявляв, що «невідомі», начебто, масово прибувають на виборчі дільниці «під виглядом проведення екзит-полу».
З майже ідентичною заявою виступили представники руху «Спільна справа». Лідер організації Олександр Данилюк також заявляв про дивні «екзит-поли», під час яких, на його думку, «перевіряли явку осіб, яким заплатили за голосування». Представниками якого кандидата є ці невідомі, лідер « Спільної справи» не зазначав.
В той же час, Комітет виборців України та місцеві правоохоронці не побачили жодних порушень під час голосування.
Також ввечері у ЗМІ з’явилися попередні результати голосування. Відповідно озвучених даних, на виборах переміг провладний кандидат Олександр Левченко, набравши більше 35% голосів.
Німеччина ж сьогодні обирала собі нового президента. Основним кандидатом на цей пост став правозахисник і пастор з колишньої НДР 72-річний Йоахим Гаук. Його кандидатуру висунули п'ять із шести представлених у Бундестазі партій. Врешті, Гаук набрав 991 голос членів Бундестагу, його ж суперник, журналіст Беате Кларсфельда – 126.
Попередній президент ФРН Крістіан Вульф залишив свій пост через корупційний скандал. Нагадаємо – посада президента в Німеччині має, здебільшого, представницький характер.
Та в Москві сьогодні під час несанкціонованих мітингів затримали більше сотні осіб. Дванадцять людей з опозиційного руху «Солідарність» були заарештовані на Манежній площі. За словами однієї з учасниць акції Надії Матюшкіної, активісти гуляли з кульками Червоною площею, а потім вийшли на Манежну і вирішили запустити кульки. "Тут нас всіх заарештували, не пояснюючи, з чим це було пов'язано", – сказала активістка. Поліція, у свою чергу, заявила про «спробу проведення несанкціонованого мітингу».
Згодом, після цих подій, правоохоронці почали затримувати учасників акції біля телецентру "Останкіно". Загалом, до відділків поліції було доставлено сотню осіб, які вийшли на демонстрацію через показаний на телеканалі НТВ фільм «Анатомія протесту», в якому стверджувалося, що учасникам опозиційних акцій платять гроші.