Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, Ставнійчук нагадала, що в останній резолюції ПАРЄ було піднято цілий ряд питань, пов'язаних зі змінами до Конституції Україні.
«Парламентська асамблея Ради Європи у своїй останній резолюції закликає президента України, парламент невідкладно розпочати конституційний процес, закликає всі політичні сили – і провладні, і опозиційні – взяти участь в цьому процесі. При цьому Парламентська асамблея вітає ідею створення в Україні Конституційної асамблеї», – заявила вона.
Ставнійчук розповіла, що свої кандидатури до Конституційної асамблеї уже подали «литвинівці» і «регіонали». В Адміністрації президента також чекають кандидатур і від опозиційних партій.
«Почався процес подачі кандидатур до складу асамблеї президенту Україну вже надійшли пропозиції від окремих парламентських фракцій, зокрема, мова йде про фракцію Народної партії України, про фракцію Партії регіонів, які запропонували до складу Конституційної асамблеї народних депутатів України», – сказала вона.
Ставнійчук зазначила, що запропонований паритетний принцип представництва влади і опозиції. Так, зі ста членів комісії представники політичних партій отримали 12 квот, з них шість – представники провладних сил, шість – опозиціонери.
Вона зазначила, що крім парламентських фракцій, свої кандидатури можуть подати політичні сили, які набрали на останніх президентських і місцевих виборів більше 100 тис. голосів – це "Фронт змін", партія "УДАР", "Свобода", СПУ, "Трудова партія Україна" та "Єдиний центр".
Ставнійчук зазначила, що поки жодна з політичних партій, крім Народної і Партії регіонів, не подала своїх кандидатур.
Відповідаючи на питання журналістів, чи не заблокує відсутність опозиціонерів роботу асамблеї, Ставнійчук зазначила, що, на її думку, пропозиція опозиційним силам взяти участь у роботі асамблеї слід залишити відкритим у тому випадку, якщо вони не подадуть свої кандидатури до 16 квітня, з тим, щоб вони могли включитися в роботу на будь-якому етапі. Вона також зазначила, що більшість членів комісії складуть вчені.
У даний час, за її словами, провідні вузи та інститути країни формують свої пропозиції, також готують свої кандидатури представники громадських організацій.
Нагадаємо, 25 січня Янукович затвердив концепцію Конституційної асамблеї, яка готуватиме нову редакцію Основного закону. Вона почне свою роботу навесні 2012 року.
26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.
Також у поправках до резолюції асамблея констатує готовність застосувати санкції до України, якщо не будуть дотримані рекомендації асамблеї, які стосуються кримінальних переслідувань колишніх вищих чиновників.