Держобвинувачення у справі Луценка просило суд засудити Луценка до 4 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, а його колишнього водія Леоніда Приступлюка до 3 років позбавлення волі умовно. Натомість суд, хоч і визнав винним екс-міністра винним за всіма частинами обвинувачення, "пом'якшив" вирок на 6 місяців.
Суд визнав, що в кримінальній справі проти Луценка зібрано достатньо доказів його вини у присвоєнні коштів у змові з його колишнім водієм Леонідом Приступлюком за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу. Суд також постановив стягнути з Луценка на користь МВС України понад 643 тис. грн. як компенсацію за незаконне святкування Дня міліції в Палаці «Україна» у 2008-2009 роках. Крім того, суд визнав Луценка винним у незаконному виділенні квартири Приступлюку.
У свою чергу екс-водія Луценка Леоніда Приступлюка засудили до трьох років умовно, як і просило держобвинувачення. Сам Луценко своєї провини не визнає. Він вважає, що державне обвинувачення проігнорувало докази, отримані під час суду, і використовувало сфальсифіковані, на думку екс-міністра, докази,отримані на досудовому слідстві. І має намір добиватися визнання своєї невинності.
ЄС гостро відреагували на вирок Луценкові. Про це йдеться у спільній заяві верховного представника з зовнішніх зв’язків ЄС Кетрін Ештон та комісара Штефана Фюле. «Ми розчаровані вироком пану Луценку, який сигналізує про продовження в Україні судів, які не поважають міжнародні стандарти справедливого, прозорого та незалежного судового процесу», – заявили євродипломати.
Підтримали європейців і українські правозахисники, які закликали апеляційний суд скасувати вирок Печерського райсуду столиці України. Але захисники екс-міністра не надто вірять у виправдальний вирок свого підзахисного. Мовляв, статистика свідчить про те, що виправдальних вироків у нас виносять менш ніж в 1% випадків.
Між тим, не менш резонансна новина прийшла з Росії. За повідомленням місцевих ЗМІ, яке потім поширили і українські медіа, проти чинного прем'єр-міністра, кандидата в президенти Росії Владіміра Путіна готувався замах. Зокрема, в Одесі співробітниками СБУ затримали бандитів, які перебували у міжнародному розшуку. З їхніх свідчень стало відомо, що вони збиралися у Москві влаштувати замах на Путіна відразу після президентських виборів 4 березня.
Втім, на думку ветерана російського спецпідрозділу «Альфа», депутат міської Думи Москви Сергія Гончарова, особи, яких затримали в Одесі навряд чи змогли б вчинити замах на російського прем'єра. «Таких заяв було вже багато, зокрема стверджувалося, що на Владіміра Путіна готувалося близько 12 замахів, але практично всі вони були зведені до PR-кампанії», – розповів Гончаров.
За його словами, російська федеральна служба охорони «є однією з кращих в світі». «За весь час її роботи не було жодних серйозних прецедентів щодо керівників держави. Я до цієї інформації ставлюся насторожено. Дилетант не здатний здійснити замах на людину такого рівня, як Путін», – підкреслив Гончаров.