НОВИНИ

Прокурори просять засудити Луценка до 4,5 років

Держобвинувачення просить суд засудити екс-міністра Юрія Луценка до 4 років 6 місяців ув’язнення за звинуваченнями у перевищенні службових повноважень. Про це сьогодні під час суду заявив прокурор Дмитро Лобань.

Так, держобвинувачення просить засудити Луценка до 4,5 років ув’язнення з конфіскацією майна, та позбавити його права обіймати керівні посади протягом трьох років. 

Обвинувачення також просить суд позбавити Луценка першого рангу держслужбовця. 

Прокурори вважають, що до Луценка не можна застосувати умовний термін покарання, тому що таке покарання не буде відповідати його провині.

Іншого обвинуваченого у справі – екс-водія Луценка Леоніда Приступлюка – обвинувачення просить засудити до трьох років умовно та позбавити його права обіймати керівні посади протягом трьох років. Приступлюка також просять позбавити звання майора міліції та держслужбовця 9-го рангу.

«Також прокуратура просить стягнути матеріальну шкоду з Луценка та Приступлюка у розмірі 293 тисячі 891 грн. 23 коп. Стягнути з Луценка за завдану шкоду на користь МВС 643 тисячі 983 грн.», - цитує прокурора Лобаня прес-служба партії «Народна самооборона».

Прокурор відзначив, що провину підсудних Луценка і Приступлюка у вчиненні злочинів, передбачених відповідно частиною 5 статті 191 і частиною 3 ці ж статті Кримінального кодексу (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб) доведено в повному обсязі.

Зокрема, на думку держобвинувачення, показами свідків і самих підсудних доведено, що Луценко, вступивши в змову з Приступлюком для заволодіння державними коштами, сприяв його призначенню на роботу в Департамент оперативно-розшукової діяльності МВС, зарахуванню йому стажу роботи на цивільних посадах у міліцейський стаж (усього майже 22 років робочого стажу, завдяки чому внаслідок Приступлюк одержав майже 81 тис. гривень пенсії).

У свою чергу державний обвинувач Віктор Клименко заявив, що, попри те, що Луценко заперечує свій вплив на позачергове виділення відомчого житла Приступлюку, доказами в справі його вину повністю доведено.

З його слів, перевищення службових повноважень Луценка створило умови для позачергового одержання житла Приступлюком.

Представник держобвинувачення зазначив, що водій екс-міністра не мав права на позачергове одержання житла і таким чином, одержавши його, порушив права співробітників міністерства, які стояли на квартирній черзі.

Разом з цим в результаті виділення Приступлюку квартири державі було завдано збитків на суму 130 тис. гривень - сума вартості квартири за станом на 2005 рік.

У свою чергу прокурор Євген Зінченко додав, що держобвинувачення також вважає підтвердженим під час слідства провину Луценка у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), а саме в тому, що він затвердив наказ про святкування дня міліції в 2008-2009 роках, незважаючи на дію в той час постанови Кабінету Міністрів про економію бюджетних коштів.

Прокурори також відзначили, що було взято до уваги пом’якшувальні обставини. Зокрема, для Луценка це позитивні характеристики, відсутність попередньої судимості, нагорода його орденом Ярослава Мудрого та утримання неповнолітньої дитини. Для Приступлюка – позитивні характеристики, відсутність судимості, наявність постійного місця проживання.

Запобіжні заходи для Луценка та Приступлюка до набуття вироку чинності вимагають залишити незмінними.

Нагадаємо, Луценко перебуває під арештом з 26 грудня 2010 року.

Екс-міністра внутрішніх справ звинувачують у розтратах на святкування Дня міліції, порушеннях, пов’язаних із прийомом на роботу водія Леоніда Приступлюка, а також зловживаннях під час розслідування справи про отруєння екс-президента Віктора Ющенка. Ці звинувачення передбачають покарання від 3 до 5 років ув’язнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.