«Остаточну оцінку дасть суд, який розглядатиме цю кримінальну справу, тобто на стадії слідства справу стосовно Кучми припинено не буде», – сказав він, відповідаючи на питання про те, як може вплинути недавнє рішення Конституційного суду щодо використання доказів, отриманих незаконним шляхом при порушенні кримінальних справ.
Кузьмін підкреслив, що доказом провини Кучми є не тільки записи, зроблені в його кабінеті екс-майором державної охорони майором Миколою Мельниченком.
«Є свідчення свідків, експертизи», – додав він.
Кузьмін зазначив, що суд має право не визнати в якості доказів будь-які дані, представлені слідством, обгрунтовано це мотивуючи.
«Тому, незалежно від того, яке було рішення Конституційного суду, суд розглядав би справу Кучми міг відкинути будь-які докази, представлені прокурором», – пояснив він.
Перший заступник генерального прокурора України нагадав, що розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Кучми було завершено, зараз проходить стадія ознайомлення з матеріалами справи і його захисту, після чого прокуратура планує направити справу до суду.
Нагадаємо, Конституційний Суд 21 жовтня розтлумачив, що звинувачення у скоєнні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів.
Як відомо, аудіозаписи екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка були визнані речовими доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.
Раніше адвокат екс-майора, коментуючи звернення СБУ, заявив, що «подальша доля плівок Мельниченка, як доказів, доля самого Мельниченка, як свідка, і доля головних фігурантів справи Гонгадзе перебуває певною мірою в руках Конституційного суду».
Також нагадаємо, що адвокати екс-президента Леоніда Кучми Сергій Ульянов і Віктор Петруненко заявляли, що Мельниченко не зміг у суді довести необхідність прослуховування кабінету Кучми, оскільки не навів жодних аргументів на користь «крайньої необхідності» своїх
Нагадаємо також, що у червні Печерський районний суд Києва за позовом екс-президента Леоніда Кучми визнав незаконною постанову Генпрокуратури від 2005 року про закриття кримінальної справи стосовно екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка. Його звинувачували у перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів.
У березні цього року перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що стосовно Леоніда Кучми порушено кримінальну справу. Він «підозрюється в причетності до незаконних дій і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, а також до незаконних дій щодо журналіста Олексія Подольського».