НОВИНИ

Кучма добився поновлення справи проти Мельниченка

Печерський районний суд Києва визнав незаконною постанову Генеральної прокуратури від 2005 року про закриття кримінальної справи стосовно екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка.

Таке рішення суд оголосив у четвер, розглянувши позов представників колишнього президента  України Леоніда Кучми про незаконність закриття справи проти Мельниченка. Таким чином, суд задовольнив позов захисту Кучми.

Суд дійшов висновку, що справу було закрито без проведення повного об'єктивного розслідування, а доводи в постанові про закриття справи не є мотивованими, висновки про перебування Мельниченка в стані крайньої необхідності є передчасними, оскільки не було встановлено його мотиви.

Постанова про закриття кримінальної справи стосовно Мельниченка визнана незаконною, скасована і спрямована генпрокуророві для відновлення досудового слідства.

Нагадаємо, проти Мельниченка у 2001 та 2004 роках порушувалися кримінальні справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів.

1 березні 2005 року вони були закриті. У постанові генерального прокурора дії Мельниченка визнавалися як такі, що були обумовлені гострою потребою (запобіганням вчиненню злочинів).

1 червня 2011 року Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням поновити справу проти Мельниченка.

Порушити справу проти Мельниченка Генпрокуратуру просили і народні депутати.

У свою чергу Мельниченко вважає, що Кучма вимагав поновити проти нього справу з метою не допустити визнання записів колишнього охоронця ключовими доказами в суді у кримінальній справі проти Кучми.

Мельниченко також заявляв, що «сім’я Кучми за відновлення кримінальної справи проти нього заплатила 25 млн доларів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.