НОВИНИ

Генпрокуратура підтвердила справу проти Кучми

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми. Про це він сказав на прес-конференції у вівторок.

"Підтверджую. У відношенні Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється у вбивстві Гонгадзе і причетності до незаконних дій стосовно журналіста Подольського", - сказав Кузьмін.

"Дійсно, Кучмі обмежено виїзд за межі України", - додав він.

За словами Кузьміна, відповідна інформація доведена до керівництва прикордонної служби.

"У ході розслідування основної справи про вбивство Гонгадзе виявляються всі особи, які мають стосунок до злочину. Зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів відносно Гонгадзе і Подольського", - сказав він.

На питання, за якою статтею порушено справу стосовно Кучми, Кузьмін відповів: "Перевищення влади, дача незаконного розпорядження керівництву МВС, яке привело до вбивства журналіста".

Він не зміг назвати статтю Кримінального кодексу, за якою порушено кримінальну справу, зазначивши, що питання кваліфікації не є основним на даний момент.

Говорячи про роль у цій справі голови парламенту Володимира Литвина, Кузьмін підкреслив, що в рамках цієї справи буде перевірено всі версії, всіх можливих причетних осіб й слідство дасть відповідь на це запитання. Обвинувачення Кучмі ще не пред'явлено.

Прес-служба Леоніда Кучми поки утримується від коментарів. 

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомили про те, що проти екс-президента Леоніда Кучми порушено кримінальну справу в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. У Генпрокуратурі цю інформаціюне підтвердили, але і не заперечили. При цьому, колишній генеральний прокурор Святослав Піскун стверджує, що у нього не було підстав для порушення кримінальної справи відносно другого президента.

Народний депутат Тарас Чорновіл вважає, що справою проти Кучми влада хоче приструнити спікера парламенту Володимира Литвина.

Довідка Тижня:

Генеральна прокуратура у 2000 році проводила розслідування справи викрадення журналіста Олексія Подольського. Він звинувачував Олексія Пукача у побитті. За словами журналіста, викрадачі відвезли його з Києва у ліс під Прилуками. Висадили в лісосмузі, били гумовою палицею, погрожували. Пукач відняв у журналіста ремінь і накинув на шию, погрожуючи вбивством, якщо той не припинить політичну діяльність і надалі писатиме матеріали з критикою на адресу Президента і керівництва МВС. Потім викрадачі кинули Подольського в лісі і поїхали, забравши окуляри, 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.