НОВИНИ

Адвокат Мельниченка: СБУ просить Конституційний суд пояснити, що таке «плівки Мельниченка»

Служба безпеки України звернулася до Конституційного Суду з проханням надати тлумачення закріпленого в ст. 62 Конституції поняття «доказів, отриманих незаконним шляхом». Про це повідомив адвокат екс-майора Миколи Мельниченка Микола Неділько.

Він підкреслив, що це відбулося «саме тоді, коли досудове слідство по кримінальній справі, порушеній щодо екс-президента Кучми добігає свого кінця, і «плівки Мельниченка» визнані в якості доказів по даній справі».

«Мова йдеться саме про ті докази, які отримані негласним шляхом за допомогою оперативно-технічних засобів, тобто в наслідок оперативно-технічного документування», - уточнив Неділько.

Адвокат зазначає, що СБУ не є як суб’єктом конституційного подання, так і суб’єктом конституційного звернення, такими суб’єктами є: президент, народні депутати, Кабінет Міністрів, громадяни України та особи без громадянства.

«Конституційний Суд не має право за конституційним поданням (зверненням) СБУ відкривати конституційне провадження», - уточнив захисник Мельниченка.

«Чітко незрозуміла мотивація СБУ в необхідності такого звернення (подання), оскільки в інших суб’єктів правовідносин, які на порядок більше в своїй юридичній практиці застосовують положення ст. 62 Конституції, це зокрема органи прокуратури, суди та адвокатура, не виникає гострої необхідності в такому конституційному тлумаченні», - заявив він.

Неділько не вірить в те, що «звернення СБУ до Конституційного Суду не пов’язано з «плівками Мельниченка» та з розслідуванням «справи Гонгадзе», оскільки такі «збіги обставин», як правило, СБУ не притаманні в силу її професійної діяльності».

«На сьогодні подальша доля «плівок Мельниченка», як доказів, доля самого Мельниченка, як свідка, та доля головних фігурантів «справи Гонгадзе» знаходиться, певною мірою, в руках Конституційного Суду», - зазначає адвокат.

Нагадаємо, Микола Мельниченко звернувся до «Укрпатенту» з метою зареєструвати товарний знак «Записи Мельниченка».

22 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення про відкриття провадження у справі за позовом адвокатів екс-президента Леоніда Кучми про поновлення кримінальної справи 2001 року проти екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка, який «документував злочини» у кабінеті президента.

Мельниченко заявив, що сім’я Кучми за відновлення кримінальної справи проти нього заплатила 25 млн доларів.

Як відомо, Генеральна прокуратура у березні порушила стосовно Кучми кримінальну справу за ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу України. Він підозрюється у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. До справи долучено записи колишнього охоронця екс-президента Миколи Мельниченка і  визнано їх речовими доказами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.