Фінал Ліги Чемпіонів у Києві, сесія ПА НАТО у Варшаві та погром на “Лісовій”. Головне за вихідні

28 Травня 2018, 10:15

Цими вихідними у Києві відбувся фінал Ліги Чемпіонів УЄФА, на весняній сесії парламентьської НАТО у Варшаві обговорювали загрози від дій Росії та конгфлікт між Угорщиною та Україною через закон про освіту, в Києві біля станції метро "Лісова" десятки агресивно настроєних молодиків почали громити МАФи, що призвело до сутички поліцією, а в Одесі стався замах на колишнього лідера "Правого сектора" Сергія Стерненка.

 Фінал Ліги Чемпіонів УЄФА у Києві

 

 

Фінальний матч Ліги чемпіонів пройшов у Києві у суботу, 26 травня, який завершився перемогою мадридського "Реалу".

 

За даними поліції, на матчі були присутні близько 50 тисяч людей і усе пройшло досить спокійно, без серйозних порушень. Було дві сутички між вболівальниками. Після матчу біля стадіону затримали 18 осіб, які провокували бійку із вболівальниками. 

 

У день фіналу Ліги чемпіонів у Києві за порядком стежили 10 тисяч правоохоронців.

 

Окрім цього, правоохоронці зафіксували 26 подій за участю іноземців, які прибули на проведення фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА. 

 

У свою чергу президент УЄФА Александер Чеферін високо оцінив організацію фіналу Ліги чемпіонів в Києві. 

 

За його словами, не дивлячись на всі складнощі організації заходу, не було допущено жодної помилки.

 

Також через проведення на НСК "Олімпійський" фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА "Реал" – "Ліверпуль"  відбулися зміни в роботі столичного метро. У ніч на 27 травня роботу метрополітену було подовжено на три години. 

 

Та не обійшлося і без скандалів. Журналісти заявили, що Федерація футболу України реалізує свою квоту квитків на фінал Ліги чемпіонів за допомогою спекулянтів, які значно завищують ціни. Також з'явилася інформація, що ці квитки були забрані з дитячої квоти.

 

Не лишилися без роботи і українські прикордонники, за попередніми оцінками, взустріли та оформили понад 20 тисяч іноземних громадян, які приїхали на фінал Ліги Чемпіонів УЄФА. Та двох російських журналістів через об'єктивні причини було не впустили до країни.

 

 

Весняна сесія ПА НАТО

 

 

 

У пёятницю, 25 травня, у Варшаві розпочалася весняна сесія Парламентської асамблеї НАТО.

 

За словами голови постійної делегації України в ПА НАТО Ірини Фріз, на на весняній сесії більшість делегацій країн підтримує Україну й усвідомлює загрози від дій Росії.

 

Делегати поклали відповідальність за порушення прав людини в Україні та Грузії на Росію.

 

Фріз також зауважила, що під час обговорень на сесії багато уваги було приділено пропаганді та кампанії "неправдивих новин".

 

У свою чергу українська делегація в ПА НАТО передала партнерам доповідь щодо розробки Росією біологічної та хімічної зброї.

 

Окрім цього, в суботу, 26 червня, під засідання Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві делегати від Литви та Канади заявили, що Угорщина не має блокувати співпрацю України та НАТО та повинна інакше вирішувати свої проблеми з Києвом.

 

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович висловив сподівання, що усі сумніви буде розвіяно, що дасть можливість провести засідання Комісії НАТО-Україна.

 

"Думаю, що це – суперечка у колі сім’ї. Треба вивчити проблему і запропонувати вирішення, яке розвіє усілякі сумніви. Можливо, доцільно було б долучити третю сторону, яка допоможе, наприклад, генсека НАТО. Думаю, він має певні інструменти, аби вирішити цю проблему”,- констатував Чапутович.  

 

Погроми та масові сутички на станції метро "Лісова"

 

 

Біля станції метро "Лісова" поряд з МАФом, де 25 травня побили військового пенсіонера, відбулася сутичка між невідомими та поліцією.

 

За попередньою інформацією, невідомі почали громити кіоски, ламати ролети, а поліція у чергу застосувала газ, після чого вони почали кидати камінням у бік правоохоронців.

 

Спочатку погроми приписували представникам праворадикальної організації С14, але сама організація опублікувала спростування цієї інформації.

 

Наразі на ринку зачинені всі заклади грузинської та турецької кухні.

 

Внаслідок масових зітнень Біля станції метро "Лісова"  постраждало троє правоохоронців. А кількість затриманих молодиків, які брали участь у погромах, сягнула кількох деятків.

 

Окрім цього, слідчі Деснянського управління поліції розпочали два кримінальні провадження: за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Проводяться першочергові слідчі дії.

 

 

Напад на Стерненка. Версії поліції

 

 

Колишній лідер одеського відділення "Правого сектора" Сергій Стерненко розповів деталі нападу на нього двох чловіків.

 

"Коли почали наносити удари, я намагався якось оборонятися. Побачив, що нападники почали тікати – один побіг в одну сторону, другий в інший, я пішов за одним з них. Він пробіг буквально метрів 30-40, впав, тримаючись за бік і сказав, що вже не буде нападати. Тоді я викликав швидку і уже я побачив, що у мене з руки кров бризкає ", – розповів Стернеко.

 

Правоохронці заявили, що є чотири основні версії причин замаху – це громадська діяльність Сергія Стерненка, побутовий конфлікт, спроба пограбування або замовний злочин. 

 

Окрім цього, поліція звинувачує перехожих та лікарів, які почали надавати допомогу Стерненку, а не помираючому.

 

Варто зазначити, що на відео, яке Стерненко опублікував на своїй сторінці в Facebook відразу після нападу, він розповів, що "встиг застосувати свій ніж". Але зараз стверджує, що ніж вихопив під час бійки у одного з нападників.

 

Нагадаємо, 24 травня невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.